kurgu mandel ? 21.08.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Madis Vesimägi.
kõigepealt suur kiitus teile et töö kõrvalt veel inimesi ka interneti kaudu abistate.
Niisiis Olen 21 aaastane noormees kaalu 117 pikkust 192 ,juba lapsena on mul olnud kurgu mandlitega probleeme,alguses olid ka hirmsad valud neelates kuid kui sain 18 olin soomes talvel tööl hakkas järsku selline paha olemine täitsa nõrk olin kukkusin kokku tehti soomes uuringud eestis uuringud ei midagi kas see võis olla mandlitest ? aga nüüd kus olen 21 on kurk juba poole halvem enam ma ie tunne mingeid valusi lihtsalt on lämbumis tunne,rääkida hommikul on imelik hääl kuidagi eriti jäme siis jälle kaob ära ja ummbes kella 15.00 ajal ma ei tahaksgi nagu enam rääkida ma saan aga oleks heameelega vait kuna nii on parem pean muidu pingutama et rääkida. Samas on ka tüki tunne kurgus siuke imelik + jalad on mõnikord all nii nõrgad tunne nagu tahaks surisema hakata aga ei hakka ja nii on päevlabi viimased nädal aega n mul kaka ka valgeks läinud ei tea kas peaks midagi hullu kartma ? Olen ka suitsetaja viimati kirjutati mulle klacidi seda ravi tegin ikka 7 päeva ja korralikult koos selle ravimiga võtan ka nina rohtu Budesonid Sandoz 50 seda olen nüüd võtnud juba pea 2 kuud nina nagu oleks parem aga kurgus ikka selline lämmatav tunne .On mõnikord kurgust ka pininat tulnud enamus ajast nii 12.00 aga mitte tihti harva .nüüd siis lähen 9 sept 20007 mandli lõikusele lootes ,et see mu elu parndab jõuetus ,väsimus, nrkus . palavikkus ma ei ole see eest kordagi olnud pigem 35.9 - 36.5 ja see häda on kimbutanud mind juba 2 aastat ahsoo sügavalt sisse hingata nagu ei saa ja on ka suht tihti koos krooksuga toitu tagasi visanud aga mitte happelist lihtsalt toit .krooks tuleb ka suht kõva häälega mitte pehmelt aga jäigalt .kunagi mul olid hullud kõrvetised pea ülepäeva nüüd on kadunud need kõrvetised aga vahepeal kõht valutab ikka.Kui ma neelatan siis kurgus nagu selline tunne mhh raske seletada kui võtad tolmuimeja kõri ja hõõrud seda kokku sama tunne kui neelan siis nagu annaks mingi asi kurgus järgi tuleb sädin ja sülg läheb alla. olen tõsiselt mures 1 arts nina kurgu ütles minu kõris on mehine põletik aga tüki tunne ja lämmatav tunne ,et need probleemid tulevad maost . teine arst nina - kurgu ütles jällegi et mandlid vaja ära lõigata kurk on päris punane muidu mul ikka ja päris punane . mis rohtusi ma peaksin kasutama ,et mul oleks hea enesetunne ? kusagil 9 kuud tagasi lansti ka pilt teha seal ei näidanud midagi peaele tugeva põletiku aga see põletik peale ravisi ei ole kuhugile kadunud vastupidi asi läheb hullemaks . Vabandan unustasin punktid komad ühe sõnaga on kirjavigu loodan ,et see teid ei sega . Austusega Kaupo

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Kaupo
Teeme asju ükshaaval. täiesdti võimalik, et Teie kirjeldatud vaevused on seotud kroonilise mandlipõletikuga. Selle parim ravi on operatiivne eemaldamine. kui pole mandleid, ehk pole siis ka probleemi.
Seniks edu operatsioonil ja taastumisperioodil.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi