Tükitunne kurgus 30.04.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Minul selline mure, et kurgus on selline tunne, nagu oleks üks mandel tunduvalt suurem kui teine. et nagu üks mandel paistes tunne, ühelpool kôri. neelates nagu yhelpool midagi tunnen. Juba teist päeva . Ja pidevalt mõtlen sellepeale ja ehk ka mõtlen ise seda asja hullemaks..? Mul on diagnoositud ka ärevushäired , ei tea kas need kaks asja kn omavahel seotud.. Neelamistakistust ei ole. Pigem söömine ja joomine leevendab tunnet. .

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie mure kirjeldus on omane somatoformsele häirele. Muidugi tuleb välistada erinevad kurgu ja mandlihaigused. Paar päeva kestev kurguvaevus, mida varem pole olnud on sagedamini põhjustatud tavaliselt viirusinfektsioonist, mandlipõletikust. Saan soovitada arsti konsultatsiooni, pöördumist oma perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi