Peavalu, mis süveneb 09.04.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Pealael vasakul poolel alguse saanud valu, mis nüüd viimastel päevadel liikunud ka teisele poole "sagittal suture"'-it. valupiirkond kummalgi poolel u. 4x4cm alal. Kõrvadest otseülesse. (piirkonna täpsustus)
Nimelt päeval 5-10 korda, lööb tuima valu ning käega katsudes, survet avaldades on valu tunda, mis tundub, et liiguks ka taha kaelapoole
Kohta masseerides pikemalt ja tugevamalt valu kaob
Hommikul valutundlikkus suurem ja katsudes valusam. Kohati ka kummardades tunda.
Muul ajal valu ei esine
Füüsilise trenniga, lõpetasin kuu aega tagasi, et välistada füüsiline pingutus kaelapiirkonnas ja sellest tulenev pingepeavalu, muutusi ei ole.

Mis oleks võimalused või soovitused, kuidas edasi tegutseda?
Kas sarnase seletusega probleeme on varem esinenud, ning mis on olnud diagnoosiks?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kirjelduse juures mitu momenti, mis pigem viitavad healoomulisele valusündroomile, kuid mõni punkt vajaks tähelepanu. See, et valutav ala on oma asukohta vahetamas, enamasti viitab pigem "mitte-orgaanilisele" peavalusündroomile. Valutava ala kindel suurus alla 6 cm võib olla nn. nummulaarse ehk "mündipeavalu" tunnus, mis samuti on suhteliselt healoomuline haigus, mis pole elule ohtlik, kuid võib olla häiriv. Põhjusteks, miks siiski on pea uurimine soovitatav on suhteliselt lühike anamnees ning teatud seos asendiga (mis samas, ma saan aru, pole väga kindel). Veidi kohendaks seosliku arutelu sisse tulnud viga: pingetüüpi peavalude korral on esimene soovitus vastupidi - regulaarse füüsilise aktiivsuse tagamine! Loomulikult, peab see olema tasakaalustatud ja "õige", aga füüsiline passiivsus on enamasti andmas vastupidist efekti - peavalude sagenemist. Kuigi antud juhul pole alust kahtlustada pingetüüpi peavalu. Soovitusi saab väljastada peale uuringutulemuste teadasaamist. Lisaks võib Teie arst esitada Teile veel täiendavaid küsimusi, täpsustamaks peavaluga seotud detaile, millest kindlasti oleneb õige diagnoos ja adekvaatsed ravisoovitused.
Lugupidamisega
M. Braschinsky