Peas pressib 03.07.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Mul selline mure: peas pressib, eriti just paremalt poolt ja kukla tagant. Tahtsin uurida, et olen korvpallitreener ja olin poistega laagris, et kas on võimalik, et sain külma (tuul käis läbi=et nüüd paremal pool lümfid ka suured ja just kael valutab, et kui pööran ja magan, siis hakkab valutama)? Et ei lähe ära ka praegu, et mida teha, et saada sellest lahti? Või võib olla närvipingest, et lõõgastuma ja võtma paar päeva rahulikult, et läheb ise üle?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
tundub, et tegemist on uue peavaluga koos viidetega võimalikule infektsioonile. Enamus selliseid on viiruslikud, millest omakorda valdav enamus spetsiifilist ravi ei vaja ja paranevad ise umbes nädalaga. Senini vajadusel ibuprofeen (toimealine, mis sisaldub ka ibumetiinis) või paratsetamool koos piisava vedeliku tarbimisega on piisav ravi. Kui peaks lisanduma palavik, valu süvenema, mitte alluma valuvaigistitele või jääb kestma enam, kui 2 nädala vältel, siis peaks otseselt pöörduma esmalt perearstile, kes otsustab, kas on vajadus teha täiendavad analüüsid ja uuringud ning saatma EMOsse neuroloogi erakorralisele hindamisele.
Lugupidamisega
Mark Braschinsky