Peavalud 27.09.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

vanust 35. Tõsisemad peavalud hakkasid piinama nii 23 eluaastast. Kummaline on see et nende iseloom on muutunud. Varem oli peavalu selline, kus umbes ennelõunal käis peast läbi tasane"krõps" ja siis hakkas peavalu tuure üles võtma. Kui tablettidega vahele ei seganud oli õhtuks selline põrgu lahti et ei saanud pead pöörata ega rääkida, valgus oli silmadele valus, lõhnad ajasid oksele ja helid tegid haiget. Selle peavaluga sain hakkama. Piisas õigel ajal 1 tableti võtmisest (Aspiriin, Iboprofeen) ja asi korras. Hiljem muutus tablettide mõju küll lühiajalisemaks ja tuli teist korda veel tabletti võtta. Sellised valuhood kadusid iseeneset.
Nüüd aga paar aastat tagasi saabusid jälle peavaluhood. Need on teistsuguse loomuga ja neist ei saa lahti. Tavaliselt algab valu hommikupoole ööd või ärkan valuga. Valu kese on kuklas ja see kumab paremasse meelekohta. Kaelal, õlgadel ja turjas on valusaid punkte, eriti aga kuklas. Hullem asi on see, et nad ei allu valuvaigistitele ja kestavad 3-4-5 oli kord isegi 7 päeva järjest. 2 Iboprofeeni võtab valu 2-3 tunniks nõrgemaks aga valu ära ei võta ja varsti kogub valu uuesti tuure. Solfadin on ainuke mis mõneks ajaks valu ära võtab. Hood ilmuvad erineva sagedusega. vahel valutab 2 nädalat kuus, vahel on terve kuu valutu. see tablettide hulk mis valuperioodil ära süüakse läheb mu arust liiale. kas aitaks näiteks masaaz või nõelravi?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Arvan, et kirjeldatud peavaluhood 12 aastat tagasi olid migreenihood. On võimalik, et ka praegused peavalud on migreenihood, kuid nn trasformeerunud ehk muutunud migreenihood. Muutunud migreenihood on iseloomult mitte nii rasked, kuid kestvamad. Küsijal on ilmselt tegemist ka müofastsiaalsete (lihaspunktidest pärit) valudega. Krooniliste valude tõttu kasvab kasutatavate valuvaigistavate tablettid arv sageli ülemäära suureks. Taaspuhkenud valude pärast on vajalik neuroloogi konsultatsioon. Järgnevalt on vaja püüda loobuda ülemäärasest valuvaigistite tarvitamisest. Selleks määrtakse kroonilise valusündroomi puhul kasutatavaid preparaate, näiteks tritsüklilisi antidepressante (amitriptülliin). Nõelravi võib olla ravi toetava iseloomuga. Väga soovitan adekvaatset ravikehakultuuriarsti konsultatsiooni. Kroonilise valu korral on oma roll psühhoteraapial. Kõike seda peaks aga juhtima perearst, kes soovitab ravi vastavalt kasutatud meetodite edukusele.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: