Laktoositalumatus 05.03.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,kas te teate miks laktoositabletid on välja mõeldud pooliku lahendusena,nagu varem teie jutust välja tuli,kas on lootust et kunagi tuleb välja selline tablett mis laktoosiga toite süüa lubab

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Laktoositalumatus on organismis laktaasi fermendi vähesus või puudus. Laktoositabletid annavad juurde puuduvat fermenti. Kui piimasaadust, mida on vaja selle fermendi poolt lõhustada, on rohkem kui organism suudab koos tabletiga ära seedida, tekivad kaebused. Põhiline on piimasaaduste osas õige kogus, et see saaks seeditud nii, et liigne laktoos ei tekitaks gaase ja kõhuvalu.
Lisan lingi, kus lühidalt ja lihtsalt antud selgitused ja soovitused
https://tsoliaakia.ee/haigele/laktoositalumatus/

Tänane meditsiin veel ei oska panna organismi puuduvat fermenti tootma.

Head soovides,
Vanda Kristjan