toidutalumatus 22.02.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,tuli välja et mul on laktoositalumatus,ma võtan laktoositablette,kõht koriseb ja gaasid on ikka sees,kas see peaks olema normaalne,kas see äkki tähendab et need ei aita või võib põhjus muu olla,(muus kohas olla)

kas laktoositalumatus võib panna pea valutama ja rindkere valutama
kas tsöliaakia või gluteenitalumatus võib põhjusatada peavalu või rindkere valu,kas võivad tulla kuumahood

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Laktoosi ja gluteenitalumatus e. tsöliaakia mõlemad annavad seedehäire sümptome. Laktoositablettide tarvitamisel tuleb kindlasti pidada ka laktoosivaba dieeti. Kui kaebused püsivad, siis ei ole piisav või sobiv senine reziim. Peavalu võib esineda ja lisaks ka teised üldised sümptomid. Rindkere valu võib tingida toidu tagasiheide. Kuna mõlemad talumatused võivad esineda koos, siis selle täpsustamiseks peaks konsulteerima oma arstiga.

Head soovides,
Vanda Kristjan