Migreeni ravi ei toimi 06.06.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Migreen on olnud viimased 10 aastat. Selle aja jooksul on haigus süvenenud - migreenihood esinevad tihedamini, hood on pikemad ja valu intensiivsem.

Viimasel aastal on mul olnud tihti 2 migreenihoogu kuus. Keskmine migreenihoog on 2-3 ööpäeva. Ühe migreenihooga kulub 5-7 Migardi tabletti. Migreenihoo ajal olen sisuliselt töövõimetu.
Kui hakkasin Migardit tarvitama, mõjus ravim tõhusamalt. Viimasel ajal ravim tihti valu ei leevendagi. Sama oli Cinie tablettidega, mida kasutasin enne Migardi tarvitamist. Esimesed aastad mõjusid tõhusamalt.

Lisaks esineb migreenihoogude vahelisel perioodil tihti nõrgemaid valusid ja pea tuikamist. Tihti lisaks uimasus ja suur unevajadus (magan 9-10 h/ööpäevas). Nendel juhtudel ma ravimit ei võta.

Praeguse raviskeemiga on elukvaliteet kehv.
Kas lisaks migreenile võib veel olla mingi muu haigus, mis mõjutab, ravimid ei mõju?
Kas võib olla vajalik ravi muutmine?

Olen igal suvel palju puuke metsas saanud (kuni 40 tk/suvel), entsefaliidi vastu olen vaktsineeritud, kuid võibolla olen põdenud borrelioosi? Kas see võib mõjutada?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
tegemist on migreeni nn. kronifitseerumisega ehk halvenemisega ajas (sagenemine, millega saheli käib kaasas ka hoogude intensiivistumine, kehvem alluvus hooravimitele). Esmalt tuleb hoolitalt jälgida, et Te ei tarvitaks valuvaigisteid enam, kui 10 päeval kuus! Kindlasti on näidustatud profülaktilise ravi alustamine - viimane eeldab, esiteks, sobiva ravimi valimist (retseptiravimid), teiseks, kompleksset ravi koostöös peavaludel spetsialiseeruva meeskonnaga (peavaluõde, füsioterapeut, psühholoog). Langeva elukvaliteedi tingimustes on ainuüksi õige lahendus pöörduda peavalukliinikusse vms peavaludel spetsialiseeruva neuroloogi konsultatsioonile.
Lugupidamisega
M. Braschinsky