Pidev valdavalt mõõdukas peavalu 12.05.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Veebruari keskel tekkis peavalu ja palavik, olin paar päeva palavikuga haige. Kui muidu läks paremaks, siis peavalu jäi ja on tänaseni. Kohe alguses sai selgeks, et valu suureneb külmaga. Mugavam alati kanda mütsi. Kui pea on saanud tuult/külma, ägeneb valu kaheks päevaks, kuid siis taandub jällegi tavapärasemale mõõdukale/talutavale tasemele. Valu kestab ka öösel, mõnikord ajab valu üles ja sunnib leidma mooduse pea soojendamiseks. Peamiselt on valu otsmiku- ja meelepiirkonnas, ägenemisel hõlmab kogu pea. Aja jooksul on pigem tunda probleemi süvenemist kui leevenemist. Varasemalt ei ole peavaludega probleemi olnud.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
infektsioonijärgseid peavalusid esineb võrdlemisi sageli, kuid päris kroonilised kujunevad väga harva. Tervikuna on teada, et infektsioonijärgne peavalu taandub iseseisvalt kuni 3 kuu jooksul. Kui seda pole juhtunud, siis on alust diagnoosida kroonilist infektsioonijärgset peavalu. Kõik see eeldusel, et raviarst(id) on välistanud infektsioonidega seotud ja peavaludega kulgevaid seisundeid/tüsistusi. Amitriptüliin on üks efektiivsemaid ravimeid kroonilise infektsioonijärgse peavalu ravis. Tõepoolest, üpris sageli võib see ravim tekitada kõrvaltoimeid, millest kõige sagedasemad ongi uimasus ja unisus, mida Te kirjeldate. Paljudel juhtudel need kaebused mõne nädala jooksul taanduvad ja raviskeemiga võib jätkata. Kui inimene siiski ravimit ei talu, siis raviarst valib muud preparaati.
Lugupidamisega
M. Braschinsky