Peas surub 07.02.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
Pea kaks kuud igapäevaselt rõhub peas ja nagu pearingluse moodi tunne,tasakaalu häireid pole,kuklas surub ja kael annab liigutades tunda,samuti kõrist altpoolt suruv tunne,kas võib olla tegemist mingi raskema haigusega või ärevushäirega? Kas ärevushäirega tõesti iga päev kuude viisi võib peas suruda ja nagu pea ujuda kuude viisi?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
need sümptomid on tervikuna väga mittespetsiifilised, s.t. selle põhjused võivad olla alates ohutust kroonlisest pingetüüpi peavalust, ärevushäirest kuni sekundaarsete põhjusteni. Oluline on sel juhul teada mitmeid täiendavaid detaile ning ka objektiivset staatust - selleks soovitan otsest arstlikku konsultatsiooni (perearst, vajadusel suunamisega neuroloogile).
Lugupidamisega
M. Braschinsky