Järsku alanud igapäevane peavalu 22.02.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Viimased nädal aega hakkab eranditult iga päev mõni tund peale ärkamist paremal otsmikusagaras tugev peavalu, mis kiirgab ka silma. Valuvaigisti ( ibustar) leevendab sümptomid mõneks tunniks, kuid siis algab valu uuesti. Ôhtuks läheb üle ja öösel probleemi pole. Olen suurendanud vee tarbimist, pikendanud uneaega ja hetkel viibin puhkusel, kuid peavalud kestavad. Perearsti aja sain 16.03 ehk peaaegu kuu pärast ( arst on ära). Kuna varem pole igapäevaseid peavalusid esinenud, olen mures- kas peaksin pöörduma emo-see vm? Hetkel on vôimalik elada vaid 2 korda päevas valuvaigisteid võttes.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
uue tekinud peavalu põhjuste hindamiseks on esmalt vaja hinnata kui palju nad meenutavad varasemalt esinenud peavalusid. Kui nad on sarnased, aga on lihtsalt pikem hoog või peavalude sagenemine, siis kiiret pole ja plaanilne konsultatsioon on igati sobilik plaan. Juhul, kui praegune peavalu on täiesti uus, mida Te pole varem kunagi kogenud ning eriti kui sellega kaasuvad palavik või muud uued sümptomid, siis ei ole halb mõtte pöörduda kiiremas korras, s.h. tuleb kõne alla erakorraline uurimine.
Lugupidamisega
M. Braschinsky