Kas peavalu otsmiku piirkonnas on peale insulti ja aju operatsiooni normaalne 18.01.17 / Peavalu

Külastaja küsib:

Miks valutab igapäevaselt pea kui on olnud aju operatsioon peale insuli,või on normaalne,peavalu tugevneb kui on rohkem püstises asendis.Valu on otsmiku piirkonnas,halvatud on vasak pool.Tahaks teada ega ei peaks tegema uut uuringut peale.Või käib peavalu sellega kaasas.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Peavalu pole normaalne ükskõik mis põhjusel see ka ei oleks. Insuldi järgselt võib kujuneda krooniline tsentraalne neuropaatiline valu. Iga operatsiooniga saavad kahjustada väikesed närvid ja võib kujuneda perifeerne neuropaatiline valu. Insuldijärgselt sageli oluliselt langeb inimese füüsiline igapäevane aktiivsus, mis võib soodustada kroonilise pingetüüpi peavalu teket. LIsaks, sõluvalt insuldist/operatsioonist on võimalikud ka erinevad sekundaarsed peavalud. Konkreetse põhjuse täpsustamine ja diagnoosi püstitamine eeldab siiski personaalset konsultatsiooni neuroloogil/peavalu spetsialistil, kes esitab veel terve rea täpsustavaid küsimusi. Ravi vajab iga valu! Seega, Te ei pea kannatama, vaid tuleb koostöös arstiga alustada sobivat valuravi -suure tõenäosusega sellist, mis on suunatud valu kroonilisele komponendile - õnneks selles valdkonnas on ka nö. "universaalsemaid" ravimeid, mis kattavad laiemat peavalude spektrit ning omavad efektiivsust erineva peavalu geneesi ehk peavalu erivormide korral.
Lugupidamisega
M. Braschinsky