Ebameeldiv tunne peas. 21.05.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus järgmine: olen intensiivselt vaimset tööd teinud 22 aastat ühtejutti ilma puhkust pidamata...ainsaks puhkuseks on vast olnud riigipühad. Umbes aasta tagasi tekkis ärritudes tunne, nagu peakoore all kuklas asuks kõrvenõges...täpsemalt ei ole suuteline seda tunnet väljendama. See ei ole peavalu. See on hoopis teine tunne, aga üldiselt väga ebameeldiv tunne. Üldse on peavalu mul esinenud vaid haige olles kõrge palavikuga, seega äärmiselt harva.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Emotsionaalse erituse üks somaatilisi reaktsioone on vererõhu ajutine tõus, millega omakorda võivad kaasuda ka peavalud jms kaasuv sümptomaatika. Et seda seost kontrollida, on soovitatav selle tunne taastekkimisel just sel ajal mõõta vererõhku j amõõta uuest peale seda, kui see tunne peast kaob.
Kui aasta jooksul antud kaebused muutunud pole (süvenenud, lisandunud muud samaaegsed kaebused), siis tõenäosus orgaanilise patoloogia selliseks avalduseks on äärmiselt väike (kui, siis tuleks mõelda võimalikule neuropaatilist laadi kaebusele - koostöös oma neuroloogiga võite kaaluda pea uuringu teostamise vajalikkuse üle, kuna selleks olemas väga kindlad näidustused neuroloogilises leius, mida hindab neuroloog patsiendi läbivaatuse käigus.
Lugupidamisega
M. Braschinsky