Peavalud 10.04.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Umbes jaanuri keskel 2012 algas pea paremal poolel peavalu. Algul nõrgem, nii et ei seganud. Valutas parem pea pool oimukohast kuklani. Öösiti ei valuta ja ka siis on valu nõrgem, kui saan liikumatult istuda nii, et pea toetub (näiteks tugitooli seljatoele). Umbes kolmandal peavalu nädalal hakkas valu elu segama. Selleks ajaks olin proovinud ka erinevaid valuvaigisteid (Solpadein - 2tk korraga, Ibumax400), mis ei aidanud. Pöördusin perearstile, tehti vereanalüüsid, mis olid korras, perearst suunas neuroloogile. Neuroloog määras konsultatsiooni tulemusena Neurontin'i (1 kapsel hommikul, 1 kapsel õhtul). Uuringuid ei tehtud. Rohu võtmise ajal peavalu ei olnud. Nädal aega võtsin (rohkem ei määratud esialgu). Kohe rohu lõppedes algas taas peavalu. Helistasin neuroloogile (nii olime eelnevalt kokku leppinud), ta määras juurde Neurontin'i (300 mg). Seekord sõin ära terve karbitäie (vist 25 päeva, ikka 1 hommikul ja 1 õhtul). Rohu lõppedes peavalu algas. Ikka paremal pool peas. Täiest elu segav pidev, tugev valu. Helistasin jällegi neuroloogile (kelle vastuvõtul olin käinud) ja kirjutati juurde Neurontin’i. Kuid nüüd see varasemalt määratud annus aitab ainult paar tundi. Mõni aeg tagasi valutas mul 2 päeva parempoolne näoosa, pidev häiriv valu ja puutudes tugev valulikkus. See läks ise mööda. Kohe saab kaks kuud täis Neurontin’i võtmist. Kas ma võiksin Neurontin’i annust suurendada (vahepeal võtsin lisaks Ibumetin 400-t)? Kui kaua seda pidevalt võib võtta? Miks mu pea valutab nii? Senini olen elanud peaaegu peavaluvabalt (välja arvatud muidugi mõned korrad pingest või haigusest tingitud peavalud). Tänaseks kiirgub valu parempoolse silmakoopa taha ja nagu silm ka valutaks. Lisaks lisandus täna kuumatunne paremal pool peas ja väga tugev valu paremas käes, õlavarre ülemises pooles. Selline kätt nõrgestav valu. Hoian kätt liikumatult, siis on parem. Uurisin Tartu Ülikooli Närvikliinikust neuroloogide aegu, et saada teist arvamust oma peavalu kohta. Peavaluga tegeleva neuroloogi järjekord on septembris. Lugesin siit lehelt, et kellelgi oli peavaluga kaasnenud ninakinnisus. Mul on probleem pikali olles (st magades) ninakinnisusega juba paar aastat (peavalu tuli 2012 jaanuaris), käisin ka nina-kurguarstil, kuid ta ütles, et kõik on korras. Hoian siis öökapil laste ninatilkasid Xymelin, see aitab. Palun andke nõu, mis ma seniks peaksin tegema? Tänan.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Peavalu põhjust ei saa öelda.
Arvan, et kui kirjeldatud peavalu on uus (varem pole esinenud), saadaksin patsiendi selliste kaebustega KT uuringule. Juhul sümptomaatiline valu on välistatud, oleks valu käsitlus midagi sarnast nagu praegu - valuravi nii ravimitega kui muude vahenditega.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi