Peavalud 14.04.11 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 21.aastane neiu. Meeletud peavalud algasid mul juba nädal tagasi. Viimati oli mul selline peavalu eelmise aasta oktoober vist kui hommikul hakkas peavalu, mis ei kadunud ära, siis läksin erakorralisse. Seal võeti mult seljaaju vedeliku ja tehti aju uuring, midagi ebaloomuliku ei leitud. Kahjuks sellest seljaaju vedeliku võtmisest läksid asjad hullemaks, enam ei tõusnud voodist kaks nädalat, roomasin toas ringi ja kui istuma pidin kuskil oksendasin ainult. Pärast diagnoositi mulle selgroo ogajätkete tüsistused vms(arstide süü tõttu, sest esiteks lasti mind pärast vedeliku võtmist kohe liikuma) Sellepärast ka kirjutan Teile siin, sest hirm on minna arsti juurde, sest kardan et võetakse uuesti seda vedeliku. Või seda ei pea võtma?
Igatahes praegused peavalud on meeletud. Öösel ei saa magada, kohati kui silmad sulen tekib pearinglus/iiveldustunne. Valu algab kuklast ja jääb püsima paremale poole. Paremat meelekohta katsuda ei saa, sest jube valus on. Aga üldjuhul valu on üle pea, aga suurem osa kuidagi paremal pool. Silmad on punased juba sellest valust. Sellline rõhuv valu on ja ei ole katkendlik vaid on hommikust ööseni.

Hetkelist peavalu kirjeldaksin : Silmade taga ja oimukohad mõlemalt poolt. Kukla taga ei valuta. Vaid pea esipool ainult ja tugevus on 10 palli skaalas 10!

Palun aidake mind. Ma ei vaevu oma perearstiga kontakteeruma, sest ta ei ole just kõige targem kriit karbis ja ma läheks ennem närvi kui suudaks talle selgeks teha et tahaks mingeid uuringuid.

Meeleheitlikult ootan vastust,

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Kirjas on, et viimati oli selline tugev peavalu 1 aasta tagasi, tähendab, ka on olnud valu enne seda? Igatahes on siis tehtud vajalikud uuringud - kindlasti on teatud olukorras vaja uurida liikvorit (peale punktsiooni tõustaksegi üsna varsti üles, mõnikord tekitab see probleeme aga see ei ole kellegi süü). Kirjutate, et tehti ka ajuuuring - kompuutertomograafia. Kui nii, siis on teada, et Teil ei ole peaaju sümptomaatilist protsessi ja peavalu on nn idiopaatiline peavalu. Kirjelduse järgi migreenipeavalu.
Teie huvides on konsulteerida perearstiga, Kui see ikkagi ei õnnestu, pöörduge neuroloogi vastuvõtule. Teie kirjast tundub, et vajalikud uuringud on tehtud. Peamine konsultatsiooni sisu neuroloogi vastuvõtul on tõenäoliselt täpsem peavalude ajaloo arutamine, ravimikasutuse kirjeldamine ja võimaliku raviplaani tegemine.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi