Peavalud 17.12.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kaks aastat tagasi halvenes mul väga järsult silmanägemine, ühes silmas ehk siis +3,5 paremal silmal (enne seda oli ideaalne silmanägemine,polnud kunagi probleeme nägemisega)! Aasta hiljem pandi diagnoos,et on silma kujunduse muutumine,mis esineb väga vähestel! Mul olid peavalud ,mulle kirjutati prillid! Igakord kui prillid ette panen tuleb selline terav valu peasse,täpselt prillisangade juurde ehk siis kõrvade taha! Kui panen nt lõksud juustesse õrnalt, siis tulevad ka peavalud! Oskan isegi täpselt näidata näpuga puskohas need peavalud on! hetkel isegi peavalutab tagant poolt! Kuulsin,et pere tuttaval oli ka olnud silmanägemine supper korras,pold kunagi probleeme sellega! ja siis järsku läks silma nägemine väga halvaks,käis silma opil ära see ka ei aidanud! arstid panid igasuguseid erinevaid diagnoose ja lõpuks tuli välja et oli kasvaja! Kardan ise ka seda,et ehk mul on, kuigi peale peavalu ja peapinges oleku pole midagi muud peas, peale selle,et olen väsinud koguaeg,väsin väga kiirelt ära,olen närviline,rindu lööb vahel torge ehk selline valulik torge mis on ainult hetkeks ja siis jälle kaob,paari kuu jooksul korra kaks lööb kätte selline põletikuline kramp/valu või midagi sellist,ei oska seda täpselt kirjeldada! Arsti juurde ka ei taha minna, kuna tean juba ette mida ütlevad, võtke paratsetamooli või muid valu vaigisteid, määrige salviga! ei usalda arste kahjuks! Ehk oskate teie mind aidata või öelda oma arvamus! Oleksin väga tänulik!

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tänan pika ja põhjaliku kirja eest. Sellest tulenevalt saan vastata lühidalt - arvan, et peavalude sümptomaatilise põhjuse välistamiseks ja Teile hingerahu andmiseks on otstarbekas teha kompuutertomograafiline uuring.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi