Peavalud 03.03.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, olen 21 aastane noormees, kellel on peavalud kestnud umbes 10 aastat, ning nüüdseks on need väljakannatamatuks muutunud.
Kunagi 2000 aastal kukkusin talvel jää peal otsaesisega vastu treppi, ning sain nii kõva löögi sellest, et õhtul viidi haiglasse, kuna oksendamine jne...
Olin haiglas 2 nädalat, ning siis olin 1 päeva kodus ja siis saadeti Tallinna Mustamäe Lastehaiglasse neuroloogia osakonda. Veetsin seal 2nädalat ning tehti erinevaid uuringuid nagu "mõjutatud" (st. et jõin mingit hästi magusat asja, ning siis hakkasin vereproove andma, veresuhkru kontroll 24h. iga tunni järel oli. Tehti ka kompuuter-tomograafiline uuring pea piirkonnast. Sellest peale on suveti olnud täiesti piin õues olla, ei kannata päikest, ja ülekoormust. Peavalu tuleb nii äkki, et ei saa peaaegu arugi. Nüüd aasta eest käisin uuesti Kompuurti all, sest neuroloog arvas, et teeme selle ära, et välistada või siis kinnitada midagi. Seal ei leitud midagi sellist mis oleks peavalu põhjuseks. Olen käinud veel paar korda neuroloogi vastuvõtul, aga me ei ole leidnud põhjust.
Peavalud algavad tavaliselt pea tagant otsast, ja siis koonduvad ette 90% juhtudest, kuid vahel on ka kohe otsaeest ja oimu piirkonnas valu tekkekoht. Peavalud on muutunud väga väljakannatamatuks, ning kui tunnen et hakkab tasapisi pea valutama, siis pean põhimõtteliselt minema magama, kuna ükski valuvaigistav rohi ei ole mõjunud mu peavaludele. Neuroloog arvas, et võin võtta ka 600-800mg valuvaigisti.Kui mul pea valutab, siis ma ei saa teha "kiireid" liigutusi ja pingutada ei saa, kuna siis hakkab valu tuikama ning siis valu võimendub kordades. Ärritavad peavalu korral ere valgus, igasugune "heli" jne.. Viimasel ajal on ette tulnud, et ka süüa ei taha, ja tekiks nagu "süda paha" tunne, aga oksendama pole päris läinud veel. Pea valutab mul keskmiselt 5 päeva nädalas, mis on ikka väga palju. Oleksin südamest tänulik, kui oskaksite midagi soovitada, või kelle konsultatsioonile minna või mõnd uuringut - ravi, sest elul oleks hoopis teine väärtus kui saaks ka peavaluta elada.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

võimalik, et tegemist on kombineeritud peavaluga. Kirjelduse järgi võiks tegemist olla migreeniga, mis nõuaks veidi teistsugust lähenemist, kuid samas on ka pingetüüpi valusid. Ravi on keeruline, sest kaebused on laialdased.

Seepärast oleks vaja kaebusi täpsustada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi