Peavalud 29.12.09 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 42 aastane naisterahvas. Peavalud on olnud alates teismeliseeast, seega tavaline probleem ega pole sellele suuremat tähelepanu pööranud. Abi olen saanud käsimüügi valuvaigistitest. Kui varem algas valu alati päevasel ajal, siis sel sügisel esimest korda on hakanud pea mitmel korral valutama öösel, mille peale olen üles ärganud. Valu on olnud tugev, valuvaigisti küll leevendas kuid ei kaotanud valu päriselt. See möödus ise päeva, paari jooksul. Kaks kuud tagasi ärkasin taas tugeva valu peale, muutunud oli see, et valu oli koondunud vasakule poolele, otsmikuluu taha, valus oli ka silmakoobas. Kogu vasak näopool tundus olevat nagu "paistes", kuigi midagi silmaga nähtavat polnud. Valu enam ise ei taandunud. Pearinglust on ka varem esinenud, nüüd see tugevnes, aegajalt tekkisid ka tasakaaluhäired. Pöördusin perearsti poole. Tehti vereanalüüs ja pilt põskkoobastest. Kõik oli korras. Arst arvas, et ilmselt on närvipõletik, see peaks ise mööduma, võtab ainult kaua aega. Neuroloogi konsultatsiooni ei pidanud vajalikuks.Nädala pärast tugev valu taandus. Praeguseks on jäänud nõrk, tuim, pidev, ühtlane valu ikka ainult vasakul otsmikuluu taga. Aegajalt muutub tugevamaks ja pulseerivaks(tavaliselt füüsilise pingutuse tulemusel, vahel ka täiesti niisama), mis möödub paari minutiga. Valu on nõrk, valuvaigisteid ei vaja. Rohkem häirib pearinglus ja tasakaaluhäired, vahel on raskusi autojuhtimisel. Igaks juhuks lisan, et mul on peaaegu 3 aastat parema kõrva tinnitus ja kõrvaarst tuvastas ka kuulmislanguse, kuid need asjad pole vist peavaluga seotud, lihtsalt väga häirib. Mida saaksin teha? Kas muretsemiseks on põhjust, või pean lihtsalt kannatlik olema ja ootama, ehk läheb ise üle?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
üsna tõenäoline, et ka selliste vastikute peavaludega inimene peab olema kannatlik ja kaebused ajaga leevenevad - pika peavalude ajaloo jooksul on olnud ju igasuguseid aegu.
Tegelikult olukorras, kui varasem peavalu muudab oma iseloomu tuleb mõnikord ka pead uurida. Kui kuulmine on langenud ühest kõrvast (kas Teil on ühest või kahest kõrvast), tuleb kindlasti selgeks teha sellle põhjus. Kas Teil tehti?

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi