Peavalud 28.10.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
Minul selline mure. juba viimased nädal aega olen tõusnud peavaluga. Vahelduva eduga on aidanud ibumetin 400. Üldiselt algas kõik nii, et eelmisel nädalal lõpetasin Nuvaringi(rasestumisvastase vahendi) kasutamise(kirjutan, sest ei tea, kas see võib olla seotud kuidagi), pärast seda tekkis järgmisel päeval külma ja kuumahood, pea hakkas valutama ja enesetunne oli halb. Nüüd olen jõudnud oma peavaluga nii kaugele, et terve öö tunnen valu, hommikul ärkan-ikka valu. eile oli asi nii juba, et käisin perearstil, kes arvas, et mul võib olla kas stress või pinge, mille tõttu on ka vererõhk tõusnud. tunnen ise ka et süda hakkab kohe taguma, kui veidi kiiremat liigutust teen. isegi kohapeal olles tunnen südametööd selgesti. (varem ei olnud kuuldagi südamelööke)samuti hakkab pulseeriv valu ka peas tegutsema. mis on veel imelik-kui ma püüan neelatada, käib pea sisemusest(valukoldest) selline valuiil läbi, kui püüan nuusata, on samuti valus. pikali olles tunnen valu tuimalt, kohati käivad iilid läbi, niiet pean kohe grimmasse tegema. valu on kusagil pea sees(justkui nina-kurgu-silmade taga oleks mingi valus lihas)...ei tea milles asi. solpadein ei aidanud eile. täna hommikul võtsin taas ibumetin 400 ..paremaks suurt pole läinud. mis see küll olla võiks? ise ei tunne, et stress oleks või pinge elus. kõik on ok, lihtsalt peavalu.
Loodan, et oskate aidata ja nõu anda!

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Põhimõtteliselt võivad hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kasutamisel ja kasutamise lõpetamisel põhjustada erinevaid kaebusi, tervisehäireid, sealhulgas ka peavalu. Minul ei ole kogemust (patsiente) NuvaRing võimalike kõrvaltoimetega. Info kohaselt ei sisalda see vahend hormoone palju. Seega: põhjuslik seos on võimalik, kuid mitte kindel.
Hea on teada, et konsulteerisite perearstiga. Järeldan, et olulisemat terviseriket ei ole. Sellepärast võib mõne aja jälgida, kas "olukord" laheneb. Kui mitte, tuleb peavalu olumuse uurimisega edasi tegeleda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi