Peavalud 14.07.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 29a naine ja kannatanud peavalude all alates 12 eluaastast. Väljendunud on need järgmiselt: lõuna paiku hakkab pea tasakesi valutama, kella 16-ks on peavalu juba nii tugev, et ei kannata valgust, lõhnu, helisid, kella 21-ks olen voodis täiesti pikali ning ei suuda rääkida, silmi lahti teha, iiveldab, valu on enamasti väga tugev just ühel pea poolel oimukohal ja kuklas. Huvitav on ka see, et peavalu ajal nina läheb täiesti kinni. Hommikuks peavalu üldiselt taandub (on olnud erandeid). Peavalud on ca 1-2 korda nädalas, vahest ka 3 korda.

Kuni eelmise aastani ei saanud ma arstidelt mingit ravi v.a käsimüügitooted, nendest ei mõju mulle ükski (ka komibneerides nt ibumax+paratsetamool+solpadeine).

Perearstiga proovisime mitmeid migreeniravimeid - mõned ei sobinud üldse, oksendasin välja, mõni leevendas hetkeks, aga järgmisel varahommikul oli peavalu kaks korda tugevama hoona platsis. Sobis Zomig, see võttis valu ära, aga kuna tihedate hoogude tõttu pidin võtma seda ca 2-3 korda nädalas, siis perearst saatis neuroloogi juurde. Neuroloog diagnoosis pingepeavalud, keelas kõik mingreenirohud ära ja hakkasin võtma amitrüptilliini 15mg õhtul enne magamaminekut. Alguses mõjus paremini - peavalud taandusid 1 korrale nädalas, enesetunne oli päris hea. Nüüd olen seda ravimit söönud ca aasta, ilma selleta magama enam üldse ei jää, aga tugevad peavalud on endiselt 1-2 korda nädalas ning neid ei leevenda käsimüügiravimid ükskõik kui suurtes kogustes või segades.

Süda endal nii valutab, kuna ravimite hulk mida igapäev tarbin, on kasvanud meeletuks - paratsetamool, ibuprofeiini, solpadeini, amitrüptilliini, lisaks beebipillid...Viimane uudis oli see, et EKG oli mul korrast ära, pean minema kardioloogi jutule...kehakaal ainult tõuseb, vaatamata tervislikule toitumisele või rattasõidule.

Ise olen noor ja väga kurb, et peavalu minult niipalju aega röövib - meil on peres kasvamas väike tütar (3) ja neil hetkedel ei talu ma mitte midagi ega kedagi:(.

Minu küsimus, kas on olemas veel mõni ravi või ravim, mida võiksin proovida ja kas nt amitrüptilliini võib kasutada vajadusel koos Zomig imemistabletiga?

Olen lootuse kaotanud oma peavaludest lahtisaamiseks, nüüd sooviks lihtsalt leevendust:)

Tänan!

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

saatke palun mulle meil

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi