Peavalud 17.09.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tervist,

Muretsen väga oma tervise pärast.

Esimest korda kogesin sellist "hoogu", nagu mind ka praegu juba 6. päeva vaevab neli kuud tagasi. Siis kestis kõik 7 päeva. Peale seda oli umbes nädal aega vaikus ja siis külastas mind veidi lühem hoog, mis kestis paar-kolm päeva. Algas kõik sellise tundega, nagu maapind vetruks jalge all või viibiksin pidevalt vesivoodis. Sellele lisandus peavalu, mis ei ole küll tugev, aga häiriv - see tundub olevat kõikjal (mitte korraga), eriti kuklapiirkonnas ja pea ülal külgedel. Kuklas (ka kaelas) ja pea ülaosas meelekohtadest ülalpool on raske, suruv tunne, kui valu on meelekohtade piirkonnas, on valu veidi teravam. Siia juurde käib vahel ka sipelgatejooksmistunne nii peas vasakul kui ka vasakul pool õla ja kaela vahel paiknevas lihases. Vahel valutavad ka selg, jalad (altpoolt põlve) ja puusad.

Peavalu öösel mind ei paina, kõik algab hommikuti ja kestab terve päeva. Eelmisel korral oli olukord kõige hullem u 4.-5. päeval, nüüd ei ole aru saanud, et midagi vaibuma hakkaks või et mõnel päeval oleks olukord olnud parem või halvem.
Eelmisel korral käisin perearstil, kes ütles, et kuna imetan last (laps on praegu 10-kuune), siis midagi teha nagunii ei saa ja arvas peale mõnigast küsitlust ja vaatlust, et ju on tegemist pingelise elu ja stressiga. Ka vererõhku käisin tollal mõõtmas ja tegin omaalgatuslikult kohalikus spa-s veresuhkru analüüsi - kõik oli kombes. Veel kuu enne oli siiani tundmatu kõhuvalu tõttu tehtud eelmise elukoha perearsti poolt üldveri, mis oli ka korras.

Perearstil on selles suhtes õigus, et elu on pingeline, kuid piinaks mind vaid peavalu, siis vaevalt ma kusagile arstile koheselt tormaksin. Kuid rahu ei anna kõikumistunne koos peavaluga. Lugesin veel pealegi internetist, et kord nõrgenev ja siis jälle tugevnev peavalu on põhjus muretseda küll. No ma nüüd siis muretsen päris põhjalikult.

Jala- ja puusavalu mainisin, kuna käisin reumatoloogil ja tema välistas liigesehaigused (täpsemaid uuringuid ja analüüse küll ei teinud) ja ütles, et süüdi on närvid ja lihased ja elastne sidekude.

Ehk pean veel lisama, et umbes aasta tagasi olid mul ka üle kere väikesed lihastõmblused (on praegugi, aga vaid tuharalihastes peale jalutuskäiku). Siis käisin neuroloogil, kes sellest midagi ei arvanud.

Lisaks valutab mul tihti kurk just vasakult poolt - mandlid eemaldati aga juba kümme aastat tagasi. Ka on seal pool siiani üleval lümfisõlmed (mõned olid juba mandliprobleemi ajal, aga ma ei tea, kas kõik neist). Nüüd on vist suurest ärevusest ka üks lümfisõlm valutama hakanud.

Praeguse perearstiga ei ole mul head klappi kahjuks tekkinud. Saan aru, et neil on rahad piiratud ja noortel nad tõsiseid hädasid nagunii ei usu ja põhjalikke uuringuid vist seetõttu ette võtta väga ei taheta (öeldi, et kui kaal ei lange ja pidevat väsimustunnet ei ole, siis on kõik korras), aga minu süda ei anna mulle rahu. Saaksin olukorraga elada, kui teaksin, et see pole midagi ohtlikku.

Aitäh teile, kui jaksate veidi minu sümptomaatika üle mõelda ja võimalusel nõu anda.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
probleeme palju ja olete hädas. Palun saatke mulle meil

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi