Peavalud 19.08.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.

Mure järgmine: töötan ettevõttes kus tööpäevad on vahest pikad. Tõusen kell 5 ja tööl olen kell 6. Õhtuti saan vahest magama kell 8-9, aga juhtub ka, et kell 11-12. Kui ma ärkan hommikul vara ja lähen tööle, ei tunne ma peavalu ja kõik on korras. Isegi olukorras kui pean tööl ööbima, ei tunne ma hommikul ärgates peavalu. See-eest aga nädalavahetused teevad kõik selle topelt tasa. Kui tulen reedel koju ja lähen magama kella 8 paiku, võib kõik olla normis. Laupäeval aga ärkan kell 7-8-9 sellise näriva peavaluga, et ükski rohi peale ei hakka. Oma neuroloogi juurde ma ei lähe põhimõtteliselt- asi on selles, et ma olin talle katsejänes ja ei kavatse raisata tohutuid summasid ravimitele mida testitakse ja millest midagi ei teata. Ma ei tea kas see on tähtis aga 1998 aastal oli mul peas veresoone lõhkemine, ei julge seda asja isegi kuidagi nimetada, sest arstid lähevad endast välja kui selle kohta midagi ütlen. Kas organismi üleüldine vererõhu alandamise ei aitaks- selle all pean silmas doonorlust ... ? Veri on ju korras ...

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
uni ja magamise rütm on üldise tervise juures olulised asjad. Samasugust "nädalalõpu" peavalu kirjeldatakse sageli. See on Teil niikaua kestnud, et progresseeruvat peaaju haigust ei ole vaja karta. Väga hea oleks muidugi, kui valuravi oleks parem.
Ei saa aru probleemist ravimite testimisega ja selle eest maksmisega. Ravimite kliinilised uuringud on vajalik osa uute ravimite väljatöötamisel. Nendes osalema sundida ei saa kedagi ning veel enam ei küsita ravimuuringus osalemise eest raha.
Veresoone lõhkemine on selles osas tähtis, et mis siis täpselt oli, kas see oli aneurüsmi lõhkemine või verevalandus teistel põhjustel. Peavaluga võib see kaudselt olla seotud, võib olla ka mitte.
Doonorlus ei alanda vererõhku.Ühes ammuses kommentaaris sellel kodulehel ütles üks kirjasaatja, et peale ühekordset vereandmist kadusid aastaid kestnud peavalud. Mina ei oska seda seletada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi