Peavalud 11.07.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on 8 aastat pea valutanud. Valud on peaaegu iga päev. Kuus on u 1-3 päeva kui pea ei valuta. Peavalud ei ole ühepoolsed ega pulseeruva iseloomuga. Valud on kogu peas. Silmad on valguskartlikud.

Kompuuteruuring ja MRI on tehtud 2,5 aastat tagasi, ei olnud mingeid kõrvalekaldeid. Nelja erineva neuroloogi juures olen käinud. Ühe juures käin jätkuvalt, kes mulle botoksit otsaette ja kuklasse süstib ja muidu lohutab.

Esimene neuroloog, kelle juures käisin, ütles, et pingevalu ja soovitas nõelravi, mis ei aidanud.

Teine neuroloog arvas samuti, et pingepeavalu ja kirjutas vererõhutablette.

Kolmanda neuroloogi juurde minnes teatasin ise endale pandud diagnoosi, et mul on migreen. Minu diagnoos tugines sellele, et Imigran Radis (3x100mg) aitab vahel harva kaheks tunniks ja seejärel tuleb peavalu tagasi. Kui peavalu on paariks tunniks Imigrani mõju tõttu üle läinud ja siis tagasi tulnud, olen uuesti suure annuse Imigrani võtnud. Imigrani rekordid on 1000 mg päevas, mille peale õhtuks on valu järgi andnud, aga veri ei taha ka enam soontest läbi mahtuda, käed on surnud ja kardan serotoniini mürgitust saada, kuna kasutan ka antidepressante (Zobig).

Olen proovinud kõiki käsimüügis olevaid valuvaigisteid, põletikuvastaseid valuvaigisteid, beetablokaatoried, kaltsiumblokaatoreid, triptüüle, epilepsiaravimeid, antibeebipille (10 aastat) ja nende ärajätmist (viimased 1,5 aastat), nõelravi, füsioteraapiat, massaazi, hiina traditsioonilist meditsiini, manuaalteraapiat, kiropraktika, aga kasu ei ole olnud. Ka pika toimega triptaan ei aita. Neuroloogid kehitavad õlgu ja ütlevad, et ma olen kõik võimalikud asjad ära proovinud...
Stressi olen püüdnud vähendada sellega, et olen viimased 2 kuud haigulehel olnud ja lihtsalt puhanud. Alkoholi tarbin äärmiselt vähe, söön regulaarselt, aeglse toimega süsivesinike dieeti olen proovinud, unereziim on korras, toiduga seoses ei ole avastanud mingeid esile kutsuvaid faktoreid. Proovin liikuda värskes õhus, aga lihtsalt aeglane jalutamine võib mul samuti peavalu vallandada. Kehakaal on 5-8 kg ülekaalu, vererõhk ja veresuhkur on normis. Vahepeal olin norm kaalus paar aastat, aga see ei muutnud ka midagi peavalude suhtes.

Peavalu on eriti tugev alati mense ajal. Ühtegi korda ei ole mööda läinud kolme aasta jooksul, kui asja jälginud olen, et mense ajal poleks peavalu olnud. Mense on regulaarne, aga kestab 11 päeva. Enne hakkab valu pihta ja jätkub peale seda. Kuskil tsükli keskel on paar päeva ilma valuta. Sünnitanud ei ole, aborti teinud ei ole. Praegu kasutan vaskspiraali. Beebipillidega olid päevad sama pikad ja peavalud sama tugevad. Pillidega tuli ainult vähem verd, aga kestvus oli sama.

Olen veel profülaktiliselt enne päevade algust Imigrani, aspiriini või ibuprofeeni võtnud, aga ka see ei peleta hoogusid ära.

Siiamaani olen tööl käinud, aga ega ma pole kunagi ühegi tööga hakkama saanud peavalu ajal. Pea ei tööta, asjad lähevad meelest, arvutamine läheb sassi, lugemine ja kirjutamine ka, sõnad ununevad ära ja igasugune liigutamine lisab peavalu. Nüüdseks on tööandja aru saanud, et ma tööga toime ei tule ja soovitas mul endal lahkumisavalduse kirjutada. Ma ei olnud sellega nõus ja võtsin haiguslehe. Nüüd olen 2 kuud haiguslehel olnud. Momendil pea ei valuta, aga üldiselt on ikka iga päev valutanud. Neuroloog arvas, et minu eas ja migreeniga invaliidsuspensionile ka ei saa. Psühholoogi ja psühhiaatri juures olen ka käinud. 2 aasta käisin teraapias kerge masenduse tõttu, siis arvasid, et teraapiast aitab. Aga peavalule see ei mõjunud, sain ainult kinnitust, et mul oli raske lapsepõlv. Nüüd ma siis istun ja ootan, mis edasi saab...

Perearst ega neuroloogid ei oska minuga midagi peale hakata.

Kas keegi oskab nõu anda, mida ma peaks tegama, tundub, et olen juba kõik võimaliku ära teinud ja tulemusi ei ole.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
proovime ükskord veel. Saatke ule meil

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

Mull olid teravad peavalud nooremana,siis kadusid
nad mitmeks aastaks.Viimasel ajal on nad tagasi ja
väga tugevad.Selline tunne on nagu keegi torgiks pead noaga.Valud on erinevates peapiirkondades ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kaebused ebatäpsed. peate olema oma kirjelduses konkreetsem.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi