Peavalud 29.05.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23-aastane naine ja viimased 1,5 aastat vaevlen väljakannatamatute peavalude käes. Esialgu kirjutasin need pingelise perioodi arvele, kuid viimasel ajal olen hakanud tõsiselt muretsema. Viimane aasta on olnud tõesti üsna pingeline (ülikooli lõpetamine, uus elukoht, töökoht ja keskkond). Veel eelmisel aastal käisin massaažis ja tegelesin endaga rohkem, nüüd on hea, kui paar korda nädalas trenni jõuan-sagedased peavalud võtavad viimase jõu ja kui aus olla, olen viimasel kuul tihti ka väga väsinud. Lisaks õlavöötme, selja ja pea punktid nii valusad, et õrnalt masseeriminegi viimasel valu piiril.
Peavalusid esineb nädalas ~3 päeva, nende tekkimisi olen jälginud, kindlaid põhjuseid-valgus, lõhn jne ei ole. Enesetunne sel ajal väga halb, valu pigem silmade taga ja otsimiku piirkonnas, silmi pööritades valus. Iivelduse ja oksendamiseni viib asi harva, Ibuprofen ja muu käsimüügiravim ei aidanud juba aasta tagasi.
Olen proovinud ka migreenirohtusid(Dolmen, teised ei tule meelde)-perearst kahtlustas migreeni-kuid üldiselt ei aita ka need. Viimati kirjutas neuroloog Cinine´, aitas ainult siis, kui võtsin kohe, kui tundsin valu tekkimas. Tugeva valu ajal enam ei mõjunud.
Viimati, nädal tagasi, vajas valuhoog ka kiirabi sekkumist, sest pilt hakkas juba kaduma ja tundisn, et mõistus ei ole enam selge... Süst RR oli kiirabi saabudes 170/120 ja Diast RR 100/80, pulss 88. Sain süsti (nime ei mäleta) ja rahustavaid tilku ning soovitati kiiremas korras neuroloogi juurde minna.
Perearst saatiski. Neuroloog kompuuter-uuringut teha ei tahtnud, magnettomograafiat aga vist ei raatsitud (olen kuulnud selle kallidusest). Nii ma nüüd ootan ja loodan, et need õudsed peavaluhood mind lõpuks rahule jätaksid. Kuigi täna tunnen juba õrna tukslevat valu siin-seal peas....Kas saaksin selle vastu ka ise midagi ära teha? Lugesin nõelravist, ehk soovitate, kuhu pöörduda?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
ootan Teie meili

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi