Peavalud 07.03.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. On selline "sündroom?"- meie suguvõsas tundub see olevat pärilik, (vanaisal, mu emal ja tema tütrel), sümptomaatika kõigil sarnane. Valudele eelneb ootamatult ja järsult algav kõrvade kohisemine, millel on pulseeriv iseloom.Kui muidu on meil kõigil olnud norm. vererõhk (110/ 75), siis tõuseb vererõhk 130/80. "Kaelasooned" on palpeerimisel tundlikud, kaela keeramisel on tunda tugevamat "raginat" kui tavaliselt..Mõne aja pärast (1-3tundi) kaasnevad küllalt vaevavad peavalud. Osadel leevendab valu aspiriin, minul konkreetselt mitte, aitab 1/2 tbl analgiini - st. aitab uinuda. Kohin kõrvades kestab 1 öö kuni paar päeva. Hommikuti tavaliselt vererõhk küll normaliseerunud, kuid kohin kõrvades võib püsida.."Sündroomi" põhjustab tavaliselt üldise kehalise kurnatuse, vahel isegi iiveldust või oksendamist. Kuna sellega kaasneb tugev peapööritus, võib esineda küllalt tõsiseid kukkumisi kuni teadvusekaotuseni. "Sündroomi" taasteket seostavad osad külmetuse, osad stressiga. Otsin vastust küsimusele, millega tegemist ja milliseid meetmeid võiks ravi otstarbel kasutusele võtta. Tean, et analgiin pole õige vahend isegi sümptomaatiliseks raviks mitte ja üldse eelistaksin tablettidele alternatiivseid vahendeid . Teid ette tänades.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
esmalt peab siiski aru saama, kust see pea valutab, kas enam kuklas või oimu otsmiku piirkonnas kas on ka silma haaratud ?
Teiseksvererõhusümptomid ja kohin kõrvades ja kõrvus kohisemine on enamasti funktsionaalset laadi sümptomid, nis pigem seotud kas erutuse, pinge või muu taolisega. Valul on ka tugevus, kui subjektiivne see Teie arvates on 0- 10 ja milline on valu iseloom.
Kindlasti ei ole valuvaigistite söömine õige, kuid kui vahja siis tuleb neid süüa.
Arvan, et igatahes oleks teil tarvis täpsemalt neid valusid analüüsida oma perearstiga , kes vajadusel suunab Teid edasi neuroloogile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi