Peavalud 09.08.06 / Peavalu

Külastaja küsib:


tere.minul hakkasid peavalu hood pihta siis,kui ma hakkasin käima koolis see oli siis 6-ndast eluaastast aga eriti süvenesid nad siis,kui ma hakkasin prille kandma-miinus prille.olen üritanud abi saada siis nii sellel ajal lastearstile,kui ka perearstilt ja ka mingil hetkel ma ka sain seda abi ja olen saanud siis praktiliselt ilma peavaludeta elada kusagi 6aastat.alates siis ajast,kui ma sain oma esimese lapse.aga nüüd siis kusagil pool aastat tagasi hakkas see kõik korduma ja tunduvalt hullemini.ja see valu on siis selline,et teda lihtsalt ei suuda välja kannatada-ja ei ole mina veeol abi saanud tablettidest,mida on võimalik saada käsimüügist n.ibumetiin,pamol,solpadeiin jne.ja valu ise hakkab alti pihta vasakpoolsest oimu kohast ja kestab siis kusagil kaks päeva ja ajab iiveldama.olen ka üritanud ise panna oale diagnoosiks migreeni hood aga kas see ikka on.lapsena pandi peavalu põhjustajaks ikka see prillide kandmine ja üleliigne pingutamine.ja mudugi on viimased kaks aastat olnud mul ka väga pingete rohked,et kas see võib siis sellest olla tingitud.loodan,et ma saan teie käest mingit nõu.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Eks peavalude põhjusi on erinevaid. Valed prillid on selleks üks võimalus. See võis olla kunagi oluline, praegu ehk mitte. Seda peab hindama ka silmaarst - kontrollima prille ja nägemist.
Kirjas ei ole midagi, mis viitaks arenevale peaaju haigusele. Seega peab olema tegemist mõne nn idiopaatilise e iseenesliku peavaluga. Kõige sagedasem on pingetüüpi peavalu, siis migreen. Täpsemalt on valuhoogude erinevused kirjeldatud peavalu kodulehel.
Olete endal diagnoosinud migreeni. Kui on tegemist kahepäevaste väga tugevate peavaludega, kaasneb iiveldus, ravimid ei aita, võib see diagnoos olla õige küll. Võib olla on vaja kasutada spetsiaalseid migreeniravimeid - triptaane. Selleks aga tuleb pöörduda arsti vastuvõtule.
Kirjas on märgitud, et elu on olnud pingeterohke. Elu ongi pingeline, mõnikord vägagi. Inimesed paraku on erineva pingetaluvusega. Stressi tulemuseks võivad olla erinevad tervisehäired, sealhulgas peavalu. Kuidas elu korraldada nii, et meelepärased asjad tehtud saab ja mitte valutada pead on igaühe enda asi. Arvan, et stressi maandamist saab õppida ja niimoodi oma sooritusvõimet parandada ühtlasi peavalusid vältides.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: