Peavalud 10.07.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 21-aastane tütarlaps ning juba mitu kuud võidelnud kohutavate peavaludega. Algasid need umbes 2 kuud tagasi ning algusest peale üsnagi meeletute tuigatustena. Peavalude kurnavus on suur, üldine väsimus, tunne, et energiat pole. Ainus viis kuidas olla saab on magamine. Samuti käivad kuuma-külma hood, mis on tingitud väikesest palavikust, mis tuleb lainetena ning seejärel kaob. Nädalas umbes 1-2 päeval on valu eriliselt hull. Käisin ühel taolisel korral ka Kiirabihaiglas, kus tehti vereproov ning peast pilt - mõlemad olid korras. Samuti olin enne proovinud kõikvõimalikke apteegi käsimüügist saada olevaid vaigisteid ning ka perearsti kirjutatud Diclofenaki, kuid ükski neist ei mõju. Samuti sain ka Kiirabihalglas 3 süsti, millest niisamuti ükski mu piinu ei leevendanud. Aeg-ajalt käivad peast läbi ka sellised valuhood, mida võiks kirjeldada kui äärmiselt terava sukavarda torkeid ühte kindlasse punkti. Valu ise on rohkem laubal ning pea keskosas, vaid vahel harva kuklas. Samuti on väsinud ka silmad, ning valgustundlikkust olen samuti vahel märganud. Vahetevahel (samuti umbes kord nädalas) tekkivad meeletud iiveldushood, kus tunnen, et pea võimatu on end liigutada, sest vastasel juhul ma lihstalt oksendasin (mida ma siiani teinud küll pole, aga iiveldustunne on äärmiselt ebameeldiv).
Ise panin peavalud pingelise sessiooni arvele, kuid lootsin, et sessi lõppedes kaovad ka peavalud, mis aga siiani peale kuu aja möödumist endiselt mind piinavad. Oleksin tänulik igasuguse abi eest, mida mu kirjelduse põhjal eeldada võiks.
P.S Traumasid pole viimase 3 aasta jooksul olnud. Kunagi väga ammu kukkusin küll jalgrattalt, kuid ma hästi ei taha uskuda, et taoline asi alles nüüd välja võiks lüüa.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

palun võtke minuga ühendust meili teel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi