Peavalud 08.06.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Mul on peavalud olnud lapsest saadik vahelduva edu ja olekutega.Eelkoolieas ja algkoolis oli mul diagnoositud migreen,EEG näitas süvenevat migreeni.Sündisin raskes asfüksias, olin seetõttu 2nädalat kuvöösis.Väiksena sõin Nootropiili ja olukord paranes kasvades,hiljem on olnud teistsuguseid peavalusid.Antud hetkel ,see on alates selle aasta jaanuari keskelt ,on need tihti vasakul peapoolel, algavad nagu kuklast, kiirguvad vasaku oimu piirkonda, vasaku abaluu alla ja terve selg on ka pinges, kiirgub ka vasaku silma taha ja näol on vasaku põskkoopa punkt ülimalt valus, tihti ka iiveldab.Põskkoopa punkti silitades ja masseerides valu annab ka sageli järele. 16.01.06 oli mul üldnarkoosis mandliop.Peale seda oli mul 3 päeva väga tugev peavalu keset pealage. Siis süstiti mulle ka Penicilliini vasaku käe veeni ja ükskord kui kanüül oli umbes ,siis rohu surumise peale see avanes ja ma tundsin, et mingi tükk ,see oli ilmselt see hüüve, läks mööda kätt üles. Kas ei või see hüüve seda vasaku poole peavalu tekitada?, sest ennem mul selliseid ei olnud. Sel ajal võtsin ka Coaxili 2 korda 12,5 mg päevas ja Diazepaami vajadusel, kuna mul on diagnoositud paanikahäire alates 2000a.maist ,mida ma ei usu ,sest need hood algasid mul Diane 35võtmisest (s.o. horm. tbl.günekoloogias) ,kui olin võtnud ainult 2tbl.ja need hood on enamasti enne menstr. ja ovul. ajal, tihti ka menstr. järgneval päeval.Olen proovinud nii Seroxati, Cipramili ja Coaxili ning praegu võtan Remeroni alates 06.04.06.Alguses 7,5mg. , nüüd juba 30mg päevas 1 nädal ja Diazepaami 2,5mg ka 1nädal võõrutusravina ,mida alustasin 15.02.06 12.5 mg.st.Nüüd 4 päeva on peavalud tugevad nii vasakul pool kui ka üle pea , algavad hommikul ja õhtul lähevad enamasti üle,kaasnevad ka kõik muud eelpool nimetatud kaebused, lisandub pigistustunne rinnus, RR tõus süd. kloppimine. Võtan 400mg Ibuprofeeni 2-3-4 ja nüüd ka Diazepaami veidi rohkem, =5-isegi15mg. päevas.Psühhiaater ei oska enam midagi arvata ,kuna tervis on läinud halvemaks.7 aastat tagasi oli ka põskkoopa põletik ja pandi dreen, mille kaudu iga päev 2 korda loputati peaaegu 2nädalat.Kas see võib vasaku poole peavalu põhjustada , on see krooniline ,mida rö.pilt ei näita? On see tingitud nendest rohtudest ?Palun vastake, ja aidake palun!!!

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
pikk haiguslugu, palju kaebusi ja palju ravimeid. Sellist situatsiooni kirja teel ei lahenda. Arvan, et senine ravikäik on olnud õige. Psühhiaatri juhtimisel on määratud antidepressante, mis minu arvates on Teie jaoks kõige õigemad ravimid. Diagnoositud paanikahäire seletab ära kõik kirjeldatud kaebused. Ma ei arva, et süstimisel tekkinud probleem oleks vasaku peapoole valudega põhjuslikus seoses.
Püsivate peavalude korral jõutakse ka kompuutertomograafilise uuringuni. Usutavasti on see ka Teil tehtud. Siis on selge ülevaade ajust ja ka ninakõrvalkoobastest ja võimalikust põletikust seal.
Krooniline valu vajab ravi, selleks on peamiselt antidepressandid. Sama oluline on vabaneda valuvaigistite kasutamisest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

Mull olid teravad peavalud nooremana,siis kadusid
nad mitmeks aastaks.Viimasel ajal on nad tagasi ja
väga tugevad.Selline tunne on nagu keegi torgiks pead noaga.Valud on erinevates peapiirkondades ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kaebused ebatäpsed. peate olema oma kirjelduses konkreetsem.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi