Peavalud 06.04.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

tere,
mul on nüüd juba 1,5nädalat peavalud olnud.
Kõik algas parema kulmu valuga ja nihkus vasaku silmaümbruse juurde, keskpäeval, pärast pikka õpikutesse vaatamist on selline tunne et otsmikule surutakse täie jõuga, käisin nüüd eile arstijuures ja sain valuvaigistit, ja täna tegin röntgeni pildi(tulemust ei tea)
Üks hommik oli unesegasena väga imelik, tasakaalu polnud ja ma ei tea kas see oli unest või parema jala ärasuremisest, aga igaksjuhuks märgin, et trepist alla tulles ja veidi pärast seda kiskus nagu paremale ja ma kõndisin algul isegi veidi vastu seina.
Mul on ka läätsed, mida kannan igapäevaselt ning kevadvaheajal olin haige ja korraks oli 39 palavik ja nohu-köha aga nüüd pole juba pool nädalat nohu.
Ei taha uskuda, et põhjus on silmadel, sest sümptomid ei muutu ka prille kandes.Mida rohkem valu tugevnab, seda tugevamini algul valutab otsmik, siis vasak näopool veidi pulseerivalt ning vaid vasak silm läheb soojaks ja hakkab vett joksma ja veidi ajapärast hakkab ka vasakust ninasõõrmest vett tilkuma- solphadeiniga, sümptomid kaovad.
Hirm on see, et see aina süveneb ning väikese klassiees esinemiste eel hakkab süda meeletult peksma ning käed värisema. Isegi sellises tunnis, kus pidin luuletust lugema paarile vaiksematsorti klassikaaslasele tundisn oma südame lööke eriti intensiivselt, nagu oleks mingi hirm. Ometigi ei karda ma selliseid asju muidu. Vererõhuga pole ka probleeme olnud ennem ja ma pole argliku loomuga, ma ei saa aru mis viga on, tähelepanu on hajus ja ma olen juba mitu kuud hajameelne. Ma pole meeletult armunud, ega kogend midagi sokeerivat, imestan just et see kõik juhtus nii järsku. Võibolla tõesti olen tüdinenud alalisest rutiinist aga , kas see kutsuks esile sellise peavalu, mis ei tahagi ära minna.
Praegugi süda puperdab imelikult aga see võib olla võibolla lihtsalt murest. Palun öelge, äkki teil, spetsialistil on oma versioon, mis toimub, aina hullemad versioonid jooksevad peast läbi praegu , aitäh

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Ägedalt tekkinud kaebuste tõlgendamine ja diagnoosimine on kirja teel raske. Kirjutasin seda ka ühes eelmises vastuses. Kaugelt ei ole võimalik välistada haigust, mis võib olla peavalu (jt nähtude) põhjuseks.

Konstrueerin kirjast sellise asjade käigu: kevadvaheajal palavik ja köha-nohu. Pärast seda täiesti uut moodi peavalu (vasak otsmik, näopool), silm ja nina jooksevad vett. Lisaks veel parema jala "suremine", tasakaal halb. Ja veel hajameelsus, probleemid esinemisega.

Täiesti võimalik, et tegemist on lihtsalt peavaluga, mis mõne aja pärast annab järele. Ei hakka täpsemat vormi ühe korra järgi arvama. Siiski pean vajalikuks neuroloogi konsultatsiooni, et saaks seda täie veenumusega öelda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: