Peavalud 02.01.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Peavalusid on varasemalt ikka esinenud; tavaliselt pärast kerget külmetust. Sel puhul sai võetud paracetamoli ja valu kadus. Ligi aasta ei õnnestu aga peavalust lahti saada. Paracetamoli annused läksid meeletult suureks: kuni 6 tbl /a 500mg päevas. Perearst kahtlustas, et tegemis on vererõhust tingitud peavaluga - see on mul sünnipäraselt kõrge. Vererõhku alandavaid rohtusid olen tarvitanud ca 8 kuud ja vererõhk on märgatavalt alanenud, kuid peavalu kadumist ei ole märgata. Tarvitan dolmen tablette, kohati iga päev - üritan mitte liialdada, kuid ravim peab alati käeulatuses olema. Valu progresseerub just siis kui saan veidi tuult või külma, valu on kaelas ja kuklas, vahest vasakul, paremal, siis korraga. Pulsseeriv ja läheb järjest jubedamaks pärssides igasugu tegevuse - aitab ainult valuvaigisti. Esialgne diagnioos on migreen - paar kuud sai võetud orfiril tablette. Nagu oleks kergem, lamades läheb valu ära, vahest aitab (väga) kuum vann või dušš. Kuid ei oska ka öelda, kas see ikka on määratud tablettidest. Riides pean käima hästi soojalt, sest niikui palja peaga juhtun autost tuppa tulema - valu niidab maha. Töö on ka samas päris pingeline, kuid otseselt ei ole valu põhjustaja. Mida soovitate?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Nagu kirjast lugeda ,esinevad Teil sagedase peavalud, nii hootised kui ka kroonilised. Kindlasti võin esmaselt öelda, et kõrgest vererõhust need peavalud ei ole. Valuvaigistid- ükskõik millised need ka poleks siin ei aita Tuleks mõelda teist tüüpi ravimitele ,mida aga saab ordineerida vaid juhul kui Teie peavalu on täpselt dokumenteeritud, selle sagedus, kestvus, soodustavad faktorid ( k.a. ka külm, tuul jhe.) hinnatud. Tõenäoliselt on siin tegemist igapäevase peavaluga, mis on sagedamini kui 15 korda kuus ja kestnud juba vähemalt pool aastat. Tasub oma perearsti või neuroloogiga nõu pidada edasise ravitaktika üle .

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: