Migreen ja menstruatsioon 21.01.03 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Viimased ca 3 aastat on mul ägedad peavalud menstruatsiooni ajal. Perearst nimetas seda migreeni "algstaadiumiks". Nimelt valu tuleb kuklast ja on väga tugev, pingeline, ajab iiveldama. ST et on kohutavalt paha olla ca 2-3 päeva järjest. See valu ei ole võrreldav tavalise peavaluga. Ibuprofeen üldjuhul ei aita. Infoks veel nii palju, et kasutan juba 7 aastat rasestumisvastaseid pille "Marvelon". 6-aastaselt oli mul peaaju vapustus (kukkusin jää peal), millest on siiamaani peas veel väike muhk. Küsimus teile on: milliseid uuringuid peaks tegema, et saada teada valude põhjustaja ning kuidas Teile tundub, mida peaks proovima teha (kas lõpetada Marveloni võtmine?)

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kirjelduse järgi võib tegemist olla migreenipeavaluga. On naisi, kellel migreenihood tekivad just menstruatsiooni teatud perioodil. Võimalusel proovige olla ilma Marveloni kasutamata ja jälgige, kas peavalude esinemises tekib muutus. Kirjast selgub siiski, et Marveloni kasutate 6 aastat, peavalud on 3 aastat. Sellepärast ei pruugi selle preparaadi kasutamisel seost peavaludega olla.
Peaaju vapustus ei ole tõenäoliselt peavaludega seotud.
Soovitan proovida migreenihoo raviks triptaani.