Kobarpeavalu 09.10.02 / Peavalu

Külastaja küsib:

Nii, olen seega 27 aastane ja kannatan"ilmselt"kobarpeavalu all, tapsed symptomid hakkasid pihta tapselt 3 paeva tagasi, nyydseks olen asja enamvahem kontrolli alla saanud.Tahaksin teadakuidas on kobarpeavalu nimetus inglise keeles voi siis ladina.Ei oska kohe kuidagi oma arstile seda ara seletada!!

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kobarpeavalu on inglise keeles: cluster headache.
Kobarpeavalu tähendab, et valuhood on "kobaras" teatud ajaperioodi vältel. Järgneb pikem vahe kuni järgmise perioodini.
Kolmepäevase valukogemuse juures on kobarpeavalu diagnoos väga küsitav.