Peavalud 12.11.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

peavalu tekib mul enamasti 1-4 korda kuus, tean,et tegu on minu iseäraliku kergesti erutuva närvisüsteemiga.mõnikord tekib mul peavalu, mis lõpeb oksendamisega, vahel tekib reflux (maos), mis ükskord lõppes ösofagiidiga, mis tekitas kohutavat haisu, mille tõttu pidin äärepealt töö kaotama.Kõik see on kestnud ligi poolteist aastat.
keskkoolis oli mul peavalu peaaegu iga päev, arstidelt sain abi (rohu nime kahjuks enam ei mäleta). praegu saan abi diclofenac-ratiopharm uno-st tänu oma toredale perearstile. Käin ka oma kohaliku polikliiniku närviarsti juures. Praegu saan neljandat korda (pooleteise aasta kohta) antidepressante.Praegu on veel kaebuseks suust tulevad higilõhnad (kindlaks tehtud, et tulevad suust ja teised tunnevad seda kahjuks veel paremini kui ma ise), kurgu ja nina vahele koguneb röga moodi moodustis, millest võetud proov näitas, et ei ole tegu põletikuga, nüüdseks olen selle väljasülitamisel aru saanud, et see on higi (soolane). vahel voolab higi ninast alla, nii et arst diagnoosos mul ägeda põskkoopa põletiku, kuid röntgen ei näidanud seda.Sinusitist mul pole, see on ka kindlaks tehtud.
küsimus on selline - kas saaks kokku viia neuroloogiga või neurokirurgiga, kes lahendaks mu probleemid. Töötan pretiizikas asutuses ja ei soovi mingite haisudepärast oma tööd kaotada.
hiljuti lugesin,et kusagil on tehtud selline operatsioon, kus lõigati kaenla all läbi erutusnärv (punastamise probleemi puhul), kas saab analoogselt seda kasutada ka minu juhtumi puhul?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

On võimalik, et 1...4 korda kuus tekkivad peavalud on migreenihood. Kui Te ei ole kasutanud nende hoogude leevendamiseks triptaane, siis soovitan neid proovida. Neli antidepressandi kuuri poolteise aasta jooksul tähendavad ilmselt seda, et Teie meeleolu on olnud depressiivne. Võib olla, et antidepressandid määrati migreenihoogude profülaktikaks (kui soovitati kasutada amitrptülliini). Arvan, et kui näidustuseks oli depressioon, siis oleks pidanud antidepressanti võtma kestvamalt ja neljast ravikuurist ei saaks juttu olla.
Suus ei ole higinäärmeid, seega ei tule suust ka higilõhna. Ma ei saa diskuteerida selle üle, mis sekreet see on, mis Teile probleemiks on. Soovitan arutada oma ülemiste hingamisteede probleemi kogenud nina-kõrva-kurguarstiga. Siis saaks selgeks, mis sekreediga on tegemist (näiteks kas allergiline riniit või midagi muud) ja kes soovitaks sobiva ravi. Kirjas viitate Te ilmselt vegetatiivseid reaktsioon reguleeriva sümpaatilise närvi läbilõikamisele. Pigem arvan, et see ei ole näidustatud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi