Peavalud 19.10.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

tere,
tegelikult mind ennast peavalud ei vaeva. tunnen suurt muret oma ema pärast. ta on 43 aastane ja tal on juba mitmed-mitmed aastad väga tugevad peavalud. ta on korduvalt ka arsti juures käinud, kuid mitte midagi ei ole leitud. kord ütles üks arst paides talle, et "teil on siin üks atakk olnud, aga nüüdseks on see möödas".
peavalud tekivad tal tavaliselt nädalavahetustel. ta tunneb kas reede õhtul või laupäeva hommikul, et hakkab nagu peavalu tulema, mõnikord peavalurohi aitab, aga enamasti mitte. ta on korduvalt oksendanud peavalu pärast ning tal on nii paha olnud, et ta on lausa nutnud. mõni aeg tagasi tarbis ta mingitest maarohtudest tehtud vedelikku ja see nagu aitas ka, kuid nädalavahetusel ta ütleb ikkagi, et tunneb, kuidas hakkab n-ö peavalu ajama ja ajama.
palun aidake ja andke nõu, mis oleks kõige parem talle soovitada. ta on ju nii noor inimene alles ja see on ju kohutav vaevus kui pea kogu aeg valutab.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tunnen, et antud juhul ei ole kaugmeetodil arvamine parim võimalus. Väga raske on kommenteerida arvamust ühe ataki esinemise kohta – oluline on teada, millist haigushoogu siin mõeldi. Kirjast selgub, et korduvatel läbivaatustel ei ole midagi leitud, seega ei ole peavalu nn “sümptomaatiline” – peaaju haigus(t)est tingitud. Kui nii, siis hinnang “midagi ei ole leitud” on iseenesest positiivne teadmine. Ravis tuleb püüda leida peavaludele optimaalne ravi. Kirjast ei selgu, mida tähendab mitmed-mitmed aastad peavalu. Migreenihood, mis võivad olla väga tugevad, algavad enamasti enne 35 eluaastat, harvem ka pärast seda. Migreenihoo puhul võiksid sobida antud juhul oksendamise vastased preparaadid ning arvestades valuvaigistite ebaefektiivsust (kirja alusel) ka triptaanid. Täpsem ravisoovitus on võimalik ainult patsienti nähes ja täiendavate andmete olemasolul.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: