kas on vajalik neuroloogi vastuvõtt või mis arstile peab minema 17.03.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on sellised minu igapäevaelu häirivad mured. 1. mul on tekkinud arusaam et ma ei saa teha mingeid õngitsemis- küünitamisliigutusi ei käte , ei jalgade ei peaga. tekib imelik nõrkus, kus juures esimesena läheb süda väga pahaks, siis hakkavad jalad värisema. siis tekib selline seisukord, et ma nagu ei saa hästi aru, mis toimub ja mis ma tegema pean. selline udune olek. see kõige kehvem tunne kestab mõned minutid, peale seda on peas jätkuvalt väga halb tunne ja see möödub alles peale ööund. Võin päeval magada, kui see halb tunne on tekkinud , aga peale seda magamist üle ei lähe. hommikul ärgates poleks nagu midagi olnudki. kuni järgmise korrani. seda juhtub mitu korda nädalas. ise olen tähele pannud, et näiteks tekkis nii, rahulikus tempos koristasin, maas oli üks asi, tahtsin jalaga seda natuke sättida, aga ta oli suht põranda küljes kinni, kasutasin jala jõudu ja kohe tekkiski see halb tunne. siis juhtus siis, kui õmbleja soovis et ma korraks vaataksin selja taga üle õla, niikui küünitasin, nii oleksin peaaegu pikali kukkunud, koheselt läks süda pahaks ja algas pearinglus, tookord see ei läinud mitu päeva üle. järgmine kord oli siis kui taastusravi arst soovis et ma paneksin enda ja selja vahele tennisepalli, ning seda siis kaelapiirkonnas veeretaksin mööda seina. sain kaks korda natuke ennast liigutada, jälle sama lugu. pearinglus nii et ei saa enam aru, kus on põrand, kus on lagi. neid erinevaid episoode tekib juba iga päev. endal on tunne, et mure on selgroos või kaelas. et justkui kiilub veresoone kinni ja veri ei satu enam pähe nii nagu vaja. ma ei tea, kas tehniliselt on minu hirm asja pärast, või sellist asja kunagi juhtuda ei saa. 2. silmaarstil käies, kui arst käskis ainult silmadega jälgida pliiatsit, mida ta minu silmade ees näitas, siis kui ta käsi oli pliiatsiga jõudnud kõige äärmisesse punkti ehk siis kuskile kõrvade juurde - läks süda pahaks ja algas pearinglus 3. laman voodis selili. jalalabad on teineteise kõrval. vahel ju juhtub, et jalalaba sisemine äär natuke kiheleb. kui ma siis kahte jalalaba teineteise vastu hõõrun - algab pearinglus. 4. kogu aeg saan igast asjast elektrit, käsipuudest, kassist, tekist ja madratsist, nüüd juba ka seinast, lähen seinast mööda, kogemata õlaga vastu ja saan siukse siraka. kõike seda saadab siraka heli mis on tugev praksumine tol momendil. 5. jalasäärte ehk siis põlvede ja jalalaba pealse vahelisel alal on tihti mingi allergiline lööve. viimati oli kolm kuud tagasi ja peale seda tekkis vasaku jala hüppeliigese turse ja valu. Ortopeed ütles et vana on juba vana ja liiges on kulunud. See valu paneb mind lonkama ja kui ma lonkan siis on ka selgroog valus. Tegelikult on mul paar aastat kogu keha valus. See ei ole valutamise valu, See on liigutamisega seoses ja mitte kogu aeg vaid aeg-ajalt kuid siiski kümneid kordi päevas, sest ma lihtsalt olengi liikumises inimene. Kui sügada näiteks suvalist kohta kehas, siis sügamise ajal on nagu ikka, mõnusvalus tunne. Aga sekund peale sügamise lõpetamist on selline valuhoog, et ausalt, võiks täitsa püksi lasta. see kestab mõnest minutist kuni 15 minutit. siis on kõik endine. 5. perearst soovis lasta mul kõrvad ära uurida. kõrvaarstile minnes leiti et ühes kõrvas on natuke vaiku. et see tuleb välja loputada. kui vesi kõrva lasti, polnud midagi, aga kui vesi kõrvast välja voolama hakkas, siis tekkis kõigele eelnenule juba tuttav iiveldus ja jalgade värisemine, vajusin sealt toolipealt kuskile alla, ise olin öelnud, et hakkan surema vist. minu teada kõrvaarst seda digiloosse kirja ei pannud, kuna ütles et see on minu ettekujutus, et läksin lihtsalt närvi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan neuroloogi vastuvõttu põhjuse selgitamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Tel. 6748591