kompuutertomograafiline uuring 06.08.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere! arsti vastuvõtt on alles 2 näd. pärast. Mida tähendab diagn. protrusio disci intervert.L4/L5 medialis et L5/S1 diffusa sin>dex. S1 närvijuur turseline,paksenenud. 3a.tagasi oli opp. Kas uus op. on vajalik? Tänan!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tegemist on röntgenoloogilise diagnoosiga, mis viitab lumbaallülide 4./ 5. vahemikus esineva keskmise ja lunb. 5 / sakraal1 vahemikus esineva lülivaheketaste väljavõlvumisega normaalsest asendist.
Diagnoos omab tähtsust edasise ravitaktika otsustamisel, kui lisanduvad Teiepoosed kaebused valule, tuimusele või / ja sipelgate jooksmise tundele vastavate dermatoomide piirkonnas ( mille kohta aga andmed Teie e-mailis puuduvad ).
Teie praegune ravi peab sisaldama ravikehakultuuri, asendravi ning vajadusel valu-ning lihaspinge alandamise preparaate.
Kahjuks on info Teie poolt saadetud e-mailis nii vähene, et konkreetseid soovitusi on raske anda. Edasise ravitaktika otsustab neuroloog. Parimat soovides,