Valu kuklas ja peas 30.01.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

4-5 päeva tagasi tekkis imelik peavalu, mis on öösel vastu hommikut.
Valutab parem peapool- valu kiirgab kuklast lagipähe ja vahest
otsaette. Suureneb liigutamisel ja pea on tundlik-ebamugav padjale
panna. Päeval annab järele. On pea kangus ja ebamugav keerata pead.
Kodus olukord raske puudega lapse tõttu närviline. Samas ka mereääres tuulega vast külma saadud.
Kas on kuklanärvi põletik või pingepeavalu ja kuidas ravida?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ongi tegemist kuklanärvi ärritusega lihaspingest kaela ülaosas. Soovitan massaazi ja kaela pööramisharjutusi, lisaks ka valuvaigistid.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika