Lihaspinge, krambieelne tunne 21.06.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks nõu.
Mul on üle 10a olnud probleem arg-ajalt lihaskrampidega, ilma et oleks sporti teinud. Keset ööd üldiselt. Krambid alati väga valulikud, terve järgmise päeva korralikult peale astuda jalale ei saa.Nüüd 2022 oktoobris oli kuu alguses kramp, peale mida oli nagu pikalt jalalihas tundlik. Ja kuskil 3 nädala pärast tekkis probleem. Kõigepealt muutusid käies 3 viimast varvast tuimaks. Ja paari päeva pärast tekkis mingi "error" lihas läks nii pingesse, nagu tuleks kohe kramp( surises, sees miski nagu tõmbles), tunne oli nagu jalg kohe plahvatab. Ei saanud üheski asendis asu, kuni lõpuks emos kirjutati Keto valuvaigisti ja Sirdalud lihastelõdvestaja. Asi läks vaikselt paremaks alles mitmete nädalate pärast. Sirdaludi võtsin kuskil kuu. Neuroloogi aeg sai ka pandud. Käidud elektromüograafias.
Seal sai kirja nii:
Jalgadel sensoorsed ja motoorsed närvid normipäraste vastustega. Fokaalset ega polüneuropaatilist
kahjustust esile ei tule.
Müüograafial hinnatud mõlemapoolselt jalgadel ja käte lihaseid. Ainsa leiuna normipäraste
motoorühikute vahel lühenenud kestvuse ja madala amplituudiga motoorühikuid. Spontaanset
aktiivsust ei registreeru.
Leiu alusel jääb kahtlus kergele kroonilisele müopaatiale. Vajaks selles osas täpsustavaid
uuringuid (biopsia? geeniuuringud?)

Sain siis uuesti tagasi neuroloogile, kes nüüd suunas edasi MRT peaaju ja seljaaju kesknärvisüsteemi uurima.

Hetkel probleem, siis see, et see uuring alles augustis ja arst augusti lõpus.
Aga mul on vahepeal see sama hull lihaspinge tagasi tulnud. Võtan Ibuprofeeni ja Sirdaludi juba kolmas nädal. Natuke paremaks tõmmanud.
Mida võiks veel teha? Kas mingitest salvidest oleks kasu? Mis leevendaks seda pinget sääres?
Magneesiumit juba võtan, kuigi seda ma vahelduvaeduga võtnud juba 10a, ja pole kasu olnud.

Suured tänud ette soovituste eest,
Keidy

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ravi ei saa määrata kuni põhjust ei tea. Leevendust võivad tuua jalalihaste venitusharjutused nt. istudes sirgete jalgadega võtke kinni jalalabadest ja sikutage neid enda poole. kasuks tuleb ka massaaz. Võiks käia ka füsioterapeudi seanssidel. Jooge palju mineraalvett, krambi korral võiks minna sooja vanni või lasta soojal veel joosta jalale.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika