Peapõrutuse tagajärg 24.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Kukkusin mai lõpus tõukerattaga (bolt) ja olin teadvuseta u 40 minutit. Iiveldus, oksendamine, pearinglus ja tugev peavalu olid sümptomid. Käisin kaks päeva hiljem EMOs ja kompuuteruuringus öeldi et kõik on korras (veremuhk paremal pool).
Peale kukkumist on nüüd hakanud tundma andma alaselg (igakord hullemalt) tundub nagu närvivalu mis kandub edasi jalgadesse ehk mõnel päeval vàga raske kõndida. Lisaks sellele on tekkinud ka kerged pearinglused kui näiteks kummardan või panen pea küljele teatud asendisse. Pearinglus on hetkeline aga annab ikkagi tunda.
Kas see võib olla seotud kukkumisega? Ma pole nüüd arsti poole pöördunud seljavaludega ega pearinglusega sest on olnud üle elatavad. Kuid nüüd on hakanud muret tekitama, et äkki ikkagi jäi midagi tõsisemat peale kukkumist.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Trauma teadvuse kaotusega millele järgneb peavalu ja iiveldus viitab siiski diffuussele ajukahjustusele mida CT uuring ei saa näidata aga mis korralikuks paranemiseks nõuab lamamisreziimi kuni 10 päeva. . Pearinglushood võivad olla sellega seoses või omaette tasakaaluorgani häirest põhjustatud.
Kas esimestel nädalatel peale traumat olid ka alaselja valud ja kangus? Kui midagi sarnast oli, tuleks teha Rö. või kompuuteruuring nimmelülidest. Vajate kindlasti neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika