Lõualuu trauma 13.12.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kaebused algasid peale seda kui lõualuu tugevalt ära lõin. Selle tagajärjel ragises nii kael kui lõualuu. Peale seda läks kael täiesti kangeks ja pea keeramine külgedele oli valulik ning lõualuule(lõua otsast natuke vasakule alla)tekkis suur verevalum. Edasi hakkas pihta tinnitus, meelekohtades surumistunne. Üleüldiselt oli lõualuu nõrkus, spasmid, kohati tuikav valu. Mõtlesin, et annan asjale aega, et traumast taastumine võtabki aega, aga nüüd kuni siiani pole asjad paremaks läinud. Kui ma lõualuud puudutan või kui näiteks jopekrae sellele õrnaltki vastu läheb, siis mulle tundub, et lõualuul olev närv saab ärrituse. Lõualuu läheb tuimaks nii külgedelt kui otsast ja lõua alt, vilin ja kumin lähevad valjemaks, keele alt samuti tuimaks, pähe ja kaela tekkib raskus-ning surumistunne, kohati on hõljumistunne. See kestab kuskil minut-paar. Raske on püsti seista. Olen neil hetkedel tavaliselt pikali visanud. Kael aga on nii külgedelt kui kuklast tuim koguaeg ning tunnen lisaks ka, et nahk nii lõualuul kui lõua alt ja kaelalt kisub pingule.
Kas Te oskate palun öelda, milles võib asi olla? Mida ma peaksin edasi tegema/kuhu pöörduma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaela kangus viitab siiski kaelalülide, diskide või liigeste vigatusele. Tuleks korrata kaelapildid, CT uuring spetsiaalsetes asendites. Olulisim on siin neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika