Alaseljavalu koormuse korral (kiirgab) 22.11.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 19-aastane igapäevaselt treeninguga tegelev neiu (tantsutudeng).
6.11.22 käisin päevases rahvatantsu laagris (ning olin enne seda osalenud nädal aega kestvas tantsu intensiivlaagris) ja järgneval päeval hakkas alaselg selja keskel ning selgroo ümbruses tunda andma. Tegelesin umbes nädala treeninguga edasi. Seljamure aina kasvas. Suurema koormuse korral kiirgab valu edasi ka puusadesse ja jalgadesse (umbes sääremarjani/pahkluuni). Kõige valutumad asendid on külili jalad kõverdatuna lamamine ning selili jalad tooli peal lamamine. On hea, kui vaagen/selgroog on sirgelt.
Käies hakkab selg tunda andma ning istuda saan ühes asendis ilma valuta kuni 10 minutit, peale seda saan asendeid pidevalt muutes (end ette-taha kõigutades) istuda, kuid ühel hetkel muutub valu painavalt väljakannatamatuks ja pean seisma/ühelt jalalt teisele tammuma. Pikali olles läheb valu ajaga väiksemaks.
Hetkel olen koormuse täielikult maha võtnud.
Kas ja kuhu peaksin oma murega pöörduma?
Suur tänu!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks mõni nädal treeninguid ja tõstmisi vältida. Võimalikud on nimmelülidevahelise diski või ka nimmelülidevaheliste liigeste probleemid seoses ülekoormusega. Soovitav oleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika