C5/6 tasemel on oaremal subartikulaarsel diski laiapõhjaline esktrusioon 04.10.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes aasta kuni kaks on olnud kaelas valud ning hooti käivad tugevad närvivalud. MRT näitas, et C5/6 tasemel on paremal subartikulaarsel diski laiapõhjaline esktrusioon,mis
ahendab mõnevõrra neuroforaamenit ja paremat lateraalretsessi. Disimaterjal on subligamentaarsel veidi
migreerunud nii kraniaalsele kui kaudaalsele. Muus osas diskid iseärasusteta. Atlantoaksiaalliigeses vähest
vedelikku. Arst ei täpsustanud mis see täpsemalt võiks tähendada, ütles vaid et disk on katki ning ilmselt peaks operatsioonile minema kui elulõpuni valudes ei taha vaevalda.

Sooviks ka teiselt neuroloogilt arvamust, kas see asi ikka nii hull saab olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arvamust ei saa anda pildi järgi , mis näitab küll muutusi kaeladiskides mis võivad, kuid ei pruugi olla teatud valusüdroomi põhjuseks, vaid peale neroloogilist läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika