Valud õlapiirkonnas, kiirgavad küünarnukki, 76 aastasel naisel. 06.07.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Valud õlapiirkonnas 76 aastasel naisel. Sai perearstilt saatekirja, paraku nimelise saatekirja neuroloogi juurde, tehti pildid, aga arst läks suvepuhkusele ja nii ei saa ka kelleltki teiselt neuroloogilt tagasisidet, kuna saatekiri on nimeline.
Digiloos on pildi all seletus järgmine (copy/paste):
Kirjeldus: Leid. "Kaelalordoos on lamenenud, lülikehad on nihketa, lülikehade kuju ja kõrgus muutusteta, v.a. C 5-6 on veidi madaldunud. Väljendunud unkovertebraalartroos suhteliselt suurte osteofüütidega C5/6 ja C6/7 kõrgusel. C5/6 tasemel lisandub diski tsentraalne minimaalse kaudaalse migratsiooniga lame ekstrusioon 90 x 3 x 5 mm, eemine liikvorisammas katkeb, vähene seljaaju eesmise kontuuri deformatsioon vasemal; mõlema C6 juure pitsumine subartikulaarsel. Ülejäänud kõrgustel on diskid oma anatoomilistes piirides, teiste ärvijuurte mõjutusi ei eristu. Seljaaju on signaali muutusteta. C5/6 kõrgusel unkovertebraalartroos, diski ekstrusioon ja C6 juurte pitsumine subartikulaarsel, spinaalkanali ahenemine. Mare Meldre"

Kas tohib küsida, mida peab patsient tegema, kas on võimalik nõutada perearstilt mingit valuvaigistavat/ravivat preparaati, või suunamiskirja kas operatsioonile või ravile või ...??? Ühesõnaga, palun seletage meile see jutt maakeeli lahti ja näidake valgust tunneli otsas! Perearstilt kommentaari ei saanud, paraku.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on kaeladiski nihkega, mis võib kahjustada käenärvi juurt ja põhjustada valu. Vajalik on neuroloogi läbivaatus. Seniks soovitan kanda kaelas kraed, mis takistab pea painutust ja sirutust (kartongist riba 5-6 cm. polsterdatud ja teibiga kinni).
Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika