Lülisamba diski opi järgne mure 24.09.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Aasta tagasi sattusin alaselja diski prolapsiga haiglasse. Disk oli ka murdunud. Operatsioon oli edukas. Selg enam ei valuta.Olen regulaarselt tegelenud lihaste tugevdamisega. Kuna ma enne oppi tegelesin ka jooksmisega, siis proovisin suvel uuesti vaikselt sörkima hakata. Paar tundi peale jooksu ja ka siis kui kodus on toimekam päev aias, lööb alaselga korraks valu. Kui see valu tuleb, siis ma lihtsalt olen käpuli maas. Ma isegi ei oska täpselt kirjeldada seda valu. See ei kiirga jalga(nagu enne oppi). Pigem jookseb mööda seljalihast üles poole].Tavaliselt see kestabki päeva vahel ka teise. Aegajalt tuleb see valu sutsakas ja olen põlvili. Kas on põhjust muretseda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks vältida aias kummargil toimetamist, kui on vaja siis põlvedel. Kuna disk on kahjustatud on võimalik uue tüki nihkumine, vältige raskuste tõstmist. Tuleks ka teha harjutusi selja ja kõhulihastele (lamades).

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika