Jala ärasuremine 01.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mure on järgmine.
Minu ämm, kes elab Haapsalus, murdis kodutrepist alla kukkudes nimme piirkonnas selgroolüli ogajätke - nii näitas EMO röntgen (EMOs olin koos temaga).
Mingeid erimeetmeid ei olnud siis rohkem määratud, peale säästva režiimi. Praeguseks, poole aasta möödudes, on tal hakkanud vastavapoolne jalg eriti öösiti aina rohkem ära surema, mis häirib pidevalt tema und ja üldist elukvaliteeti.
Oma eelnevast kogemusest lähtuvalt proua on kindel, et perearst ei väljasta talle mingit saatekirja ja lausa kardab pöörduda tema poole sellise palvega.
Kas selliste kaebustega, mis on välja kujunenud pooleaastase kukkumise järgselt, oleks vajalik põhjalikum patsiendi uurimine, nt eriarsti läbivaatus /MRT-uuring vms?

Ette tänades vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ogajätke murd närviärritust ja seega jalavalu põhjustada ei saa. Küll aga on siin võimalik kukkumisel saadud diskikahjustuse järgne lülidevahelise diski nihkumine koos närvivigastusega. Soovitav on esialgu spetsialisti (neuroloog) läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika