Abaluu äärt mööda torkiv tunne, pausidega liikuv valu ülaseljast alaseljani 25.05.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mõned päevad tagasi algas pisteline närvivalu moodi valu parema abaluu piirkonnas, ka parempoolne rind muutus peale seda hellaks. Nüüd on muutunud valu liikuvaks, abaluust turjale, siis kaob natukeseks, kord on valu alaseljas hoopis mõnda aega ja siis tagasi abaluu all. Pipraplaaster aitas mõneks päevaks, Diclac ka, aga siis tuleb taas tagasi. Milles võib olla põhjus ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist roietevahelise närvi ärritusega seoses rinnalülidevahelise fasettliigese või diski nihkumisega. Abi võib olla punktmassaazist, manuaalteraapiast ja ravimitest. Diagnoosi kinnitab neuroloogiline läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika