Torkiv/paistetav tunne paremas põses 11.11.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes kuu tagasi tundsin parempoolses põses kergelt torkivat tunnet, mis liikus mööda põske kuni põsesarnani. Nagu sipelgad oleks jooksnud mööda põske. See oli veidi ka " tulitav", natuke torkiv. Väga raske on seletada seda. Väliselt midagi näha ei ole, kuid vahel ( täiesti suvalisel hetkel) tuleb uuesti see torkiv/nõelav tunne või on tunne, et põsk justkui paistes. Ühesõnaga on ebamugavustunne. See ei ole igapäev, kuid on väga häiriv ja tuntav. Täna oli nii, et algas see torkiv tunne nina lähedalt ja püsis seal ja seejärel liikus parempoolse silma all olevasse põsesarna. Mitme tunni pärast jäi alles ebamugavustunne ja justkui paistetustunne. ütleksin, et see on ka kergelt kiskuv tunne. Mis võib olla põhjuseks?

Kui see ebamugavustunne/nõelav tunne tuleb, on see alati ainult paremal põsel.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegeist on kolmiknärvi kesmise haru ärritusega, mille põhjsed on erinevad ja tuleks kindlasti selgitada. Soovitan visiiti neuroloogi juurde.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika