Valu paremas rinnas ja paremas ülaseljas,ka teised mured mis sellega kaasnevad. 16.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,minu lugu siis järgmine..
Pool aastat olin üksi oma aasta poolese lapsega.Koormus oli meeletu.Pidev vankri tassimine trepist üles alla,puude tassimine talvel,laps ise raske,lisaks jalutasin piki piki maid,tegin kiiremat kõndi,tantsisin iga päev,jne jne.Oli väga tempokas ja kiire koguaeg.Tol hetkel see mulle meeldis.Kuigi vankrit ja puid tassisin läbi valu,teades et lihtsalt peab selle ära tegema kuna valikut pole,samuti poega ise.Tassisin puid kohe mitme päeva jagu ette,pikk maa oli tuua ka.
Olen ise pisike naisterahvas.163 pikk ja 53 kg.
Ühel hetkel hakkasin tundma tugevat valu paremas rinnas ja hiljem lisandus ka selga,eriti parema abaluu juurde ,valu aina süvenes,võtsin küll vaiksemalt,aga nii kui koormust jälle suurendasin oli valu tagasi.Käidud arstide vahet,perearst,neuroloog ja kiirabiski mitmeid kordi.Tehtud kopsupilt,kopsukompuuter,ekg,ja vereanalüüsid,olid korras.
Minu kaebused siis olid,,ja mis süvenesid järgmised..silmnähtavad lihasetõmblused võbelused või krambid,ei tea kuidas õigem on neid nimetada,algul kael meeletult tõmbles ,terve päeva ja valu oli meeletu,ainult lamasin,siis lõi valu tervesse ülaselga,mõlematesse kätesse kiirgas valu,sain olla ainult selili,aga põhivalupunkt oli ikka parema abaluu juures seljal,ja ees paremas rinnakus samuti kriipiv valu,õlad kael jne nii pinges kange väga väga valus.Samuti kiirgas aeg ajalt valu ka pähe.Olin pea kuu aega ainult pikali.See valu hakkas mul nagu hinge matma,ja ajab köhatama pidevalt.Liikuda ja trepist käia üldse ei saanud,autogagi sõites oli meeletult paha,ja mattis hinge ja valus.
Masseerides seda valupesa,on seal tunda tugevat kriginat krudinat.Samuti alguses hakkas mul terve keha raksuma praksuma.Jalad ja puusad jne.Nüüdseks siis veel eriti käed ja ülaselg.Liigutades end edasi tagasi,ja üldse liikudes oleks nagu liivakrudin sees koguaeg,just sealt parema abaluu juures tuleb see krudin.Asi oli mul koguni nii hull et sai kutsutud mõned korrad kiirabi,seoses sellega tulid ka paanikahood.Kuna pidev hirm selle pärast,imelik mattev hingamine jne.Masseerides ja liikudes läheb nagu asi hullemaks.Ainult vaikselt olles,ja pikali on asi parem.Sisse hingates ka tugevad raksatused käivad ülaseljast läbi.Ka on aeg ajalt mul südames vahelöögid.Aga ei tea kas seda saab sellega seostada.Need vahelöögid samuti panevad mind väga muretsema.Aga need raksatused ja praksatused ülaseljas,,samuti kaelas see krudin,,ajab mingi juba hulluks.Ja oleks et ainult need,aga sellega kaasneb ka valu,just eriti paremal,ülaseljal,rinnakus,ja ka käsi.Just paremas käes on ka selline imelik tunne,vahel nagu löövad sellised elektri sähvatused,,just nagu kui lööks ära küünarnuki,sama tunne on.Ja vahepeal läks üks sõrm ka kuumaks koguaeg.
Neuroloog määras mulle rohuks Meloxicam-ratiopharm,olen seda võtnud nüüd kuu aega poole tableti kaupa.Tundsin küll et natuke nagu oli parem,ent halb on ikka.Nii kui natuke rohkem midagi teen,pingutan,hakkab jälle valutama.Samuti tõmblused käivad ikka aeg ajalt,ja see krudin ja praksumine samuti nagu läheb hullemaks :( Kardan juba nii väga,see on kestnud mul juba 5 kuud,veebruaris sai asi alguse,,veebr. alguses saigi suurtes kogustes puid tuppa tassitud ka.
Perearst muudkui aga ütles et närvipõletik,ja soovitas massaasi ja ujuda.Neuroloog vähemalt kirjutas mulle midagigi,kuid ei saatnud mind uuringutele ega midagi.Aga asi ei laabu kohe sugugi mitte.Ma ei tea enam mida ette võtta.Äkki oskate teie mulle natukenegi nõu anda,mida peaksin edasi tegema,kas peaksin kuhugi pöörduma,või kas see kunagi laabub ise.Mulle tundub et ei laabu,sest praeguseks olen ju seda kannatanud pea pool aastat.Ja praegu jälle asi hullem :(
Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Perearst võiks teha pildid kaelalülidest ja rinnalülidest 2s suunas. Siis helistage.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos