Rinnakuvalu 15.05.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kannatan märtsi lõpust alates rinnakuvalu all. Valu on umbes 5 cm kaelast allpool, umbest samast kohast valutab ka ülaselg. Valu ei kiirga ja on pidev. Samas tunnen, et päeva jooksul valu süveneb ja ei tea, kas see süveneb söömise tõttu või sellest, et olen rohkem püstiasendis. Tihti on tunne, et enam püsti olla ei jaksa, nagu elevant istuks rinnal või nagu keegi tõmbaks tugevalt rihmad ümber, põletav valu. Olen käinud südame ultrahelis, mis olevat korras ja ka kopsuröntgen mingeid muutusi ei näita. Tehtud vereproovis on kõrvekalle ainult ferritiinis, mis on minu puhul madal. Kuna arvasin alguses, et ehk on tegemist mao ülehappelisusega, sõin ka mitmeid nädalaid 40mg omeprosooli. Kaebused ei vähenenud. Olen nõutu. Mis võib olla selliste kaubuste põhjuseks? Kelle poole pöörduda? Olen kolme lapse ema ja ei taha leppida vastusega, et ilmselt ärevus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu rinnus võib lähtuda ülaseljast abaluude vahelt. Aidata võib ülaselja massaaz mis tavaliselt valulik. Kui paremaks ei lähe tuleks tulla neuroloogi vastuvütule.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika