Randmete ülekoormus 22.02.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen rohkem kui kaks aastat teinud füüsilist tööd ja eelmise aasta alguses tekkis randmete ülekoormus. Kui ma perearsti juures käisin, siis selgus, et mul on kooljaluu ja hüpomobiilsed liigesed. Töö juures olen praeguseks ajaks kandnud randmeortoose rohkem kui viis nädalat ja probleem pole kadunud - randmetele valus toetada siiani ja võib ka valu või kangus esineda. Mis võib põhjuseks olla, et randmeortoosid ei aita? Kas randmete ülekoormuse puhul ei aita muu kui töökoha vahetus?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Randmeortoosid aitavad närvikompressioonist põhjustatud sõrmede suremise, mitte liigesepõletikust tingitud liigesevalu vastu. Tuleks pidada nõu reumatoloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika